18236 görüntülenme 05 Şubat 2021
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu. Erdoğan Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan olaylarla ilgili olarak ‘ne yazık ki İP de bunun içinde’ dedi. Erdoğan İYİ Parti için daha önce yerli ve milli demişti. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

‘TÜRKİYE HUKUK DEVLETİDİR’
* Şunu çok açık ve net söylemeliyim, sizler zaten tespit etmiş durumdasınız şu anda ündeki olayları oradaki öğrencilerin bir olayı olarak tanımlamak o şekilde kabul etmek mümkün değil. Bunun oradaki öğrencilerimizle yakından uzaktan alakası yok. Dün akşam dağdan beslenenlerin Kadıköy’de yapmış olduğu çağrı ve orada yapmış olduğu gösteriler bunun çok açık ve net göstergesidir. Ortak hareket ettikleri akademisyenler de maalesef bu işin içinde yer alıyor. Akademisyenlerin içinde bunu kabullenmeyenler de var ama bu işe teşne olanlar da var. Maalesef şunu öğrenememişler, bu ülke bir hukuk devletidir”

‘YÜREKLERİ YETSE CUMHURBAŞKANI DA İSTİFA DİYECEKLER’
* YÖK’ün bir yetki, alanı var ve Cumhurbaşkanı’nın burada yetkilileri var. Ben bundan önce Boğaziçi’ne iki tane rektör atamıştım. Şimdi de Melih Bey’le ilgili de 9 tane aday önüme geldi bu 9 adaydan bir tanesi olan Melih Bey’i yine aynı şekilde atamasını yaptım. Peki Melih Bey kimdir, nedir diye baktığımız zaman; Melih Bey iki farklı üniversitede rektörlük yapmış bir insan. ODTÜ’den gelme, Boğaziçi ile ilişkileri olan bir insan. Ve alanında başarılı olan bir arkadaş. Ve kendisini oraya atamaktan dolayı da bazı TV kanalları çıkmışlar, “istifa etmelidir” yürekleri yetse Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir diyecekler.”

‘OSMAN KAVALA’NIN KARISI DA BU İŞİN İÇİNDE’

* Karıştıra karıştıra sadece Boğaziçi Üniversitesi’ni karıştırdılar. Maalesef geri gidiyor şu anda 10 bin öğrenciye düştü. Burayı yeniden ayağa kaldırma iddiasıyla buraya gelmiş bir hocamız Melih Bey. Kimse kalkıp da 206 tane üniversite 207. Boğaziçi ne oluyoruz? Bu soruyu ekranlara çıkanlardan duydunuz mu. Bunların çoğu mikser ya bizim mikserlerle işimiz yok. Osman Kavala’nın karısı da bu provokatörlerin arasında yer alıyor.”

‘HDP İŞİN İÇİNDE, İP DE İŞİN İÇİNDE’
* Amerika veya AB, ‘olanları kınıyoruz’ diyorlar. Amerika’ya şunu söylerim; seçim öncesinde ABD’deki olaylardan demokrasi adına hiç utanç duymuyor musunuz? Macron sesleniyor, sen önce sarı yeleklileri çöz. Benim ülkemde böyle bir şey yok. Şu anda bunlar bizim de huzurumuzu kaçırmanın peşinde. Ana muhalefet bunun içinde HDP bunun içinde. İP de ne yazık ki bunun içinde.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ