7899 görüntülenme17 Mayıs 2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kanal 7'deki Başkent Kulisi programında canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

DESTAN YAZIYORUZ
Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye ilişkin bir soru üzerine Ünal, "Türkiye korona ile mücadelede diğer ülkelerle kıyaslandığında hem sağlık sistemi hem de bilişim altyapısından üretim yeteneğine kadar adeta destan yazdı" diye konuştu.

‘V SIÇRAMA YAPACAĞIZ’
Ünal, koronavirüs sonrasına ilişkin soru üzerine, "Üretim yeteneği güçlü ülkeler bu kriz sonrasında, hani kriz sonrası bir 'L' modeli dediğimiz, 'U' modeli dediğimiz ve 'V' modeli dediğimiz gelişim süreçleri vardır. Türkiye'den bir 'V' modeli sıçrama bekliyorum ben kovid sonrası. Diğer ülkeler oturup sistemlerindeki bu iyileştirmeleri düşünürken, Türkiye zaten üretim yeteneği, krizi yönetme becerisi ve yüksek potansiyeli ile ciddi anlamda bir sıçrama gerçekleştirecek" değerlendirmesinde bulundu.

AVUKAT PAYLAŞTI 'İŞ ZOR'
Öte yanda Yurdun dört bir yanından yoksullukla ilgili görüntüler ve yardım istekleri geliyor. Bu acı tabloda yürekleri sızlatan son görüntü de İstanbul'un Bakırköy ilçesinden geldi. Bakırköy'de bebek arabasında bulunan küçük kız çocuğuyla "artık-yemek alırım" diye bağıran kadının görüntüsü yürekleri sızlattı.

‘’ARTIK YEMEK’ TOPLAYAN VAR, VATANDAŞ DARDA’
Görüntüleri, "Burası Bakırköy, biraz önce bu sesle irkildim... artık-yemek alırım..." ifadesiyle paylaşan Avukat Gülsenem Tek, daha sonra paylaştığı mesajda, "Bakırköy Belediyesi , dün yayınladığım video ile alakalı tarafımla iletişime geçmiş olup, gereken her şeyi yapacaklarını söylemişlerdir...Teşekkür ederiz..." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik/ gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ