Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Salgınla mücadele siyaset üstüdür" sözleri sonrası İstanbul'da bir pandemi toplantısı gerçekleştirmiş ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu toplantıya çağrılmamıştı. Habertürk konuya ilişkin haberi, Ekrem İmamoğlu'nun toplantıya "katılmadı" şeklinde seyircilerine duyurdu.

‘SALGINLA MÜCADELE TOPLANTISINA İMAMOĞLU’NU ÇAĞIRMADILAR’
Tüm Türkiye'de ve İstanbul'da artan ağır hasta sayısı ve vakalar sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da bir pandemi toplantısı gerçekleştirdi. "Salgınla mücadele siyaset üstüdür" diyen Fahrettin Koca, kendi sözünü unutarak İstanbul'daki toplantıya CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu çağırmadı. Konuya ilişkin haberi Habertürk, " İBB Başkanı İmamoğlu toplantıya katılmadı" şeklinde duyurdu.

CHP'DEN SERT TEPKİ
"Salgınla mücadele siyaset üstüdür" açıklamasını yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'a ilişkin gerçekleştirdiği toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu toplantıya çağırmadı. İmamoğlu'nun toplantıya çağırılmamasına büyük tepki gösterildi. CHP’den konuya ilişkin yapılan açıklama Şöyle;

‘AĞIR SKANDAL’
"İstanbul'da vaka sayısının Türkiye genelinin %40'ına ulaştığı resmen açıklanırken, alınacak tedbirle ilgili yapılan toplantıya İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun çağırılmaması skandaldır. Ülkeyi yönetemedikleri gibi herhangi bir krizi de yönetemediklerinin ispatıdır. Saray iktidarı, İstanbul’da yaşadığı seçim hezimetinin intikamını İstanbullular’dan alamaz. Halkımızın sağlığından daha önemli bir şey yoktur. Kibirli saray yöneticileri ve bu yanlışla adını kirleten Dr. Fahrettin Koca sağlığı siyasallaştırma yanlışından derhal dönmelidir" ifadelerine yer verildi.


İMAMOĞLU’NU ÇAĞIRMADILAR AMA HABERTÜRK ‘KATILMADI’ ŞEKLİNDE DUYURDU
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcıları, il sağlık müdürü, saha koordinatörleri ve başhekimler ile birlikte, salgının İstanbul’daki seyrine ilişkin bir toplantı gerçekleştirildi ancak İBB Başkanı İmamoğlu çağrılmadı. Habertürk televizyonlarından seyirci ile buluşan haberde "İBB Başkanı İmamoğlu toplantıya katılmadı" denildi. Yapılan açıklama sosyal medyada büyük tepki çekti.

Kaynak: Yeniçağ/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ