26036 görüntülenme 12 Ocak 2021
“Sözde Cumhurbaşkanı” tartışmalarında Bahçeli’nin eski sözleri hatırlatıldı: “Mesela benim cumhurbaşkanım değildir. MHP'nin cumhurbaşkanı değildir”

BAHÇELİ DÜN ÖYLE BUGÜN BÖYLE

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Erdoğan, MHP ve AKP'nin sert sözlerle tepki gösterdiği "Sözde Cumhurbaşkanı" tartışmalarına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin geçmişteki açıklamalarıyla yanıt verdi. Bahçeli o açıklamalarında Erdoğan hakkında, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin cumhurbaşkanı olmuştur, milletin cumhurbaşkanı olamamıştır" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ DÜN: ‘ERDOĞAN’DAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ ÇÜNKÜ PARTİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR’

Devlet Bahçeli o açıklamalarında, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin cumhurbaşkanı olmuştur, milletin cumhurbaşkanı olamamıştır. Mesela benim cumhurbaşkanım değildir. MHP'nin cumhurbaşkanı değildir. Çünkü bir parti üzerine çalışıyor. Sayın Erdoğan'dan cumhurbaşkanı olmaz" ifadelerini kullandı.Bahçeli dün yaptığı açıklamada ise, şu ifadeleri kullandı:

‘SÖZDE CUMHURBAŞKANI DEMEK HIYANETTİR’

"Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Cumhurbaşkanı’na sözde diyen CHP Genel Başkanı’nın hukuka ve milli iradeye savaş açması kendisini bekleyen makus sondan da asla kurtaramayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı’na sözde demek öz itibariyle Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir."

Kay6nak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ