13944 görüntülenme 30 Kasım 2020
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleriyle ilgili olarak '30 kişiden fazla insanlarının cenaze ve nikah törenlerinde bir araya gelmesi yasak dedikten daha 10 dakika geçmeden 300 kişilik açılış yapacağını duyurdu. Erdoğan'ın sözleri şöyle:

‘DEV OPERA AÇILIYOR’
"Perşembe günü Ankara'da dev opera açılışımızı yapacağız. Bunla birlikte Türkiye'de ilk dev opera binamızı Ankara'mıza kazandırmış olacağız."

ERDOĞAN 'TEDBİRLER BAŞLIYOR'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dev opera binasının açılışıyla birlikte hafta içi her gün 21.00 ile 05.00 saatleri arasında genel sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu. Erdoğan, yasağın Cuma akşamı 21:00’den Pazartesi sabahı saat 05:00’e kadar kesintisiz devam edeceğini belirtti. . Erdoğan, şunları söyledi:

’30 KİŞİDEN FAZLA İNSANIN BİR ARAYA GELMESİ YASAK’

* Tehdit geçene kadar misafir kabulüne ara vermelerini özellikle rica ediyorum. Evlerde mevlüt, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya gelecekleri etkinlikler yapılamayacaktır. Cenaze namazları, yakınları dahil en fazla 30 kişi ile kılınacak, nikahlarda bu sayı da geçilmeyecektir. Hamam, sauna, masaj salonu, yüzme havuzu, lunapark gibi yerler faaliyetlerine ara verecektir. AVM’lere girişte HES kod uygulamasına geçilecektir.”

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ