BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, yerel seçimler öncesi Cumhur ittifakı için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile bir araya geldiklerini ve 30 büyükşehir üzerinde görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.

Ocak ayı ilk haftasında açıklama yapan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Biz, Büyük Birlik Partisi olarak bütün seçim çevrelerinde kendi adımız, kendi amblemimiz ve kendi adaylarımızla seçime giriyoruz. Bütün teşkilatlarımız hazırlığını buna göre yapsın" demişti. 

GÖRÜŞMELER OLUMLU

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç ile Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis, bugün AK Parti Genel Merkezinde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile görüştü. Görüşme sonrası Üzeyir Tunç parti binasında açıklama yaptı. Tunç, parti olarak yapmış oldukları çalışma sonrası hazırlamış oldukları raporu Özhaseki'ye sunduklarını kaydetti. Görüşmenin olumlu geçtiğini kaydeden Üzeyir Tunç, şöyle konuştu;

’30 BÜYÜKŞEHİR İÇİN GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR’

"Karşılıklı görüşlerimizi, fikirlerimizi ve beklentilerimizi ve nerelerde nasıl katkı sağlayabileceğimizi görüştük. Bu görüşmelerin neticesinde gelinen nokta ise AK Parti yönetimi, Cumhurbaşkanımıza arz edecekler, biz de aynı konuyu Genel Başkanımıza arz edeceğiz. En kısa zamanda bu görüşmelerin neticesini alabileceğimizi düşünüyoruz. Şu anda 30 büyükşehir üzerinde görüşmeler devam ediyor. Görüşmelerin sonuçları arzdan sonra netleşecek. Güzel gelişmeler olacak" dedi.

DESTİCİ DAHA ÖNCE ‘TEK BAŞIMIZA SEÇİMLERE GİRECEĞİZ’ DEMİŞTİ

Ocak ayı ilk haftasında açıklama yapan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Biz, Büyük Birlik Partisi olarak bütün seçim çevrelerinde kendi adımız, kendi amblemimiz ve kendi adaylarımızla seçime giriyoruz. Bütün teşkilatlarımız hazırlığını buna göre yapsın" demişti. 

BBP lideri Destici, partisinin hem yerel seçim, hem genel seçim tecrübesi yüksek olan bir siyasi parti olduğunu ifade eden Destici, yerel seçimlerde BBP ile ittifak kurulmadığına dikkat çekerek sözlerinize şöyle devam etti;

'HER SEÇİM BÖLGESİNDE KENDİ ADAYIMIZLA GİRECEĞİZ'

"Biz Büyük Birlik Partisi olarak hem yerel seçim, hem genel seçim tecrübesi yüksek olan bir siyasi partiyiz ve bu seçimlerde de Allah'ın izniyle yine bütün seçim çevrelerinde kendi adaylarımızla kendi amblemimizle yer alacağız. Bugün bütün seçim çevrelerinde kendi adaylarımızla seçime katılarak inşallah bunu partimiz için, Alperenler için bir şahlanış ve zafer seçimlerine çevirme gayesiyle mücadele edeceğiz" dedi. Teşkilatlarından hazırlıklarını yapmalarını isteyen Destici, şöyle devam etti:

‘ŞU ANDA DURUM BU, BELKİ DEĞİŞİKLİK OLABİLİR’

"Bunun istisnaları olur, olmaz onu bilemeyiz. Olursa o zaman konuşuruz. Ama şu anki durum ve pozisyon budur... Zaten AK Parti ve MHP'nin bütün illerde iş birliği yok ki. Sınırlı sayıda iş birliği var. Onun için bütün arkadaşlarımdan şunu istiyorum; biz bütün seçim çevrelerinde kendi adımız, kendi adaylarımızla, il genel meclisi, belediye meclisi, belde ve ilçe belediye başkanlıkları, il belediye başkanlıkları, bütün buralar ile ilgili biz kendi adımız ve adaylarımızla seçime giriyoruz. Büyükşehirlerle ilgili birkaç istisna olabilir, ya da olmayabilir. Bir gevşeklik, bir rehavet içine düşmemenizi istiyorum."

25 yıllık deneyimli kadroları olan bir siyasi parti olduklarını kaydeden Destici, "İnşallah bu yerel seçimler partimiz ve hareketimiz açısından bir şahlanış seçimleri olacaktır. Buna yürekten inanıyorum" dedi.

Şimdi ise AKP+BBP ittifak seçeneği arıyor…

Kaynak: Cumhuriyet/DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ