Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, OHAL'in kaldırıldığı 18 Temmuz 2018 tarihinden bu yana Türk Silahlı Kuvvetler'den ihraç edilen personel sayısını açıkladı. FETÖ’yle mücadele kapsamında 15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar TSK’dan 19 bin 583 personel ihraç edildi. 4 bin 156 personel hakkındaki adli ve idari süreç devam ediyor.

19.583 İHRAÇ, 4.562 İŞLEM MASADA
OHAL’in kaldırılmasından bu yana 4 bin 562 personel TSK’dan ihraç edildi, 531 emekli askerin rütbeleri geri alındı. “Tüm terör örgütleriyle olduğu gibi FETÖ ile mücadelemiz de kararlılıkla devam ediyor” diyen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şunları söyledi:

‘YENİ BİLGİ BELGE GELDİKÇE İŞLEMLERE DEVAM’
“Adli ve istihbarat kurumlarıyla yakın çalışmalarımız sürüyor. Yeni bilgi, belge geldikçe, kanaat oluştukça hemen işlem yapılıyor. Amacımız bu teröristleri içimizden tamamen temizlemek, bu şanlı üniformayı tek bir hainin bile taşımasına engel olmak, buna müsaade etmemektir.”

SARIZEYBEK: 'ÖRGÜT VAR AMA DAVA YOK'
Haber işte böyle. Akar diyor ki ‘yeni bilgi belge geldikçe ordu içerisinde operasyonlara devam edilecek’ diyor. Ancak şu ana kadar hakkında işlem yapılanların örgüt kadrosu içerisinde hangi pozisyonda oldukları meçhul, Türk Ordusuna bu örgütün nasıl szıdırılmış olduğu da meçhul çünkü örgüt tepe kadrosu piyasada yok.  Peki bu örgütün yönetici kadrosu, kurucu kadrosu nerede? Bunu bilen yok yok, çünkü hala açığa çıkmış değil.

ÖRGÜT YARGILANMIYOR
Emekli albay Erdal Sarızeybek, FETÖ ve PKK terör örgütünün yargılanmadığını ileri sürdü. Bugüne kadar açılmış olan davaların kişilerle(şahsi dava) ilgili olduğunu, örgüt hakkında açılmış bir çatı dava olmadığını ileri sürdü. Sarızeybek’in açıklamaları şöyle;

‘AÇILMIŞ ÖRGÜT DAVASI YOK’
Bu tespitler bir yana, işin en ağır trajesidisi bugün bu ülkede ne Fetö’ye ne de PKK terör örgütüne karşı açılmış bir çatı dava olmayışıdır. Evet, yanlış duymadınız. Doğrudur bu iki örgüte karşı açılmış bir çatı dava yoktur. Görüyorsunuz işte asker ayrı yargılanıyor, sivil ayrı yargılanıyor. Üstelik yargılanan asker de her ilde ayrı ayrı yargılanıyor. Memleketin en akıllısı siz olsanız da bu davalar arasındaki bağlantıyı kurmanız mümkün değil! Çünkü yargılamalar kişiler üzerinden gidiyor, örgüt üzerinden gitmiyor. Her kişi işlediği iddia edilen suçtan tek başına yargılanıyor, örgüt olarak değil! Hep birlikte görüyoruz işte Boydaklar ayrı yargılanıyor, imamlar ayrı, F Tipi ayrı.

FETÖ HAKKINDA AÇILMIŞ ÇATI DAVA YOK
Hepsi bir çatı altında toplanmadan ve birbirileri arasındaki bağ ortaya çıkarılmadan bu örgütün ne olduğunu çözülebilir mi? Kaldı ki bile bile bu yargılama usulü seçildiğine göre, büyük resmin belki de görülmesi istenmiyor. Ama iş Türk Ordusuna gelince böyle yapmamışlardı. Kod Ergenekon demişler, tüm asker ve sivil kişileri Silivri’ye göndermişlerdi. Tek bir çatı dava altında hepsini yargılamışlardı. Peki bu Fetö için, bu PKK için tıpkısının aynısı neden yapılmadı, neden hala yapılmıyor?

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ HAKKINDA AÇILMIŞ ÇATI DAVA YOK
Öte yanda, PKK terör örgütü hakkında açılmış bir dava bile yok, dedim. Doğrudur. Bugüne kadar açılmış olan davaların hepsi kişilere yönelik bireysel suçlar, bireyler yargılanıyor ama örgüt tüm ayaklarıyla birlikte yargılanmıyor. Allah aşkına örgütbaşı Öcalan nasıl yargılandı? Bir tek kendisi yargılandı. Bir tek ona ceza verildi, örgüte değil! Böylece gözlerine perde çekilen toplum bir bütün halinde ne Fetö’yü görebildi ne de PKK’yı.

Bu madalyonun bir yüzü, bir de öbür yüzü var…
Nasıl ki bir zamanlar Kod Ergenekon kumpas soruşturmasını eleştirenler ‘Ergenekoncu’ denilerek takibata maruz kaldıysa, şimdi bırakın eleştirmeyi, ‘niye engellenmedi bu kalkışma, neden zamanında gereken tedbirler alınmadı’ diyerek vakayı sorgulayan düşünceler bile soruşturmaya uğrayabiliyor. Daha ötesi hep aynı medya üzerinden hedef gösterilebiliyor.

Diyeceğim o ki Fetö’nün askeri kanadı denilerek açılan bu yüzlerce davalar birleştirilmeden, asker sivil ne olursa olsun hepsi tek bir örgüt çatısı altında toplanmadan, bu ülkede hiç kimse 15 Temmuz’da ne olduğunu bilemez. Bu hem bir trajedidir hem de bize silahlı ayağın Türkiye’deki siyasi ayak tarafından nasıl himaye gördüğünü ortaya çıkaran güçlü bir kanıttır. Ama istenirse çözülür bu işler çözülür.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ