Sağlık
22 Kasım 2020 ( 5111 görüntülenme )

İş Çizgiyi Aşıyor 'Durum Ciddi'

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 22 Kasım pazar gününün corona tablosuna göre son 24 saatte 139 kişi hayatını kaybederken 6.017 yeni hasta tespit edildi.

‘6.017 YENİ HASTA, 4.217 AĞIR HASTA, 139 CAN KAYBI’

Güncel verilere göre, son 24 saatte 6 bin 17 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 139 kişi hayatını kaybetti, 4.217 kişi de ağır hasta olarak tedavi görüyor. Toplam can kaybı 12.358 kişiye yükseldi.

BAKAN KOCA ‘TEDBİRLERE UYUN’
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı. Twitter hesabından paylaşım yapan Koca, "Bugün tespit edilen 6.017 hastamız var. Tedbirler ve kısıtlamaların yakın zamanda netice vermesi için kurallara sıkı sıkıya uymalıyız. Salgınla mücadelenin yöntemi asırlardır değişmedi: el Temizliği, Maske ve Mesafe. Sevdiklerimiz için tedbirlere uyalım. http://covid19.saglik.gov.tr” ifadelerini kullandı.

DSÖ ‘ÜÇÜNCÜ DALGA GELİYOR’

Öte yanda korona virüs salgını ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden çok kritik bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, Almanya, Fransa, İsviçre, Avusturya ve Türkiye'de vaka sayısının artmasıyla birlikte, "2021'in başında Avrupa'da üçüncü dalgayı bekliyoruz" denildi.

‘ÖNLEMLER İÇİN GEREKLİ  HAMLELER YAPILMADI’

Nabarro, “Hükümetler birinci dalganın ardından yaz aylarında altyapısal ihtiyaçları gidermek için gerekli hamleleri yapmadılar. Şimdi ikinci dalgayı yaşıyoruz. Eğer hükümetler gerekli düzenlemeleri ve iyileştirmeleri yapıp önlem almazlarsa 2021’in başında üçüncü dalgayı göreceğiz. İsviçre’de vaka ve ölüm oranı çok ciddi seviyeye ulaşabilir” ifadesini kullandı.

Kaynak. Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ