Reklamlar
Anasayfa » Haber
04 Temmuz 2017 ( 1630 görüntülenme )

İŞ ÇIĞIRINDAN ÇIKTI!.. MHP KURULTAYI'NA ŞOK DAVA!..

Çağrı Heyeti Üyeleri yargılanıyor!


İDDİANAME: KAMU BARIŞINI BOZMAK

Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesi’nce MHP'de kurultayın toplanması için görevlendirilen Çağrı Heyeti üyeleri hakkında, "15 Mayıs Kurultayı" gerekçe gösterilerek açılan davanın ilk duruşması görüldü.

Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanıklar Ali Sağır ve Mehmet Bilgiç'in avukatları ile MHP'nin avukatı katıldı.Duruşmada, MHP'nin avukatı Kürşat Şentürk, şikayetlerinin sürdüğünü söyledi. Şentürk, davaya müdahillik talebinde bulundu. 

İDDİANAME: KAMU BARIŞINI BOZMAYA YÖNELİK DAVRANIŞ

"Şüpheliler tarafından yapılan davet üzerine 5 bin kişinin anılan yere geldiği, polisin kurduğu barikatı aşmaya çalışan bu topluluk ile polis arasında gerginlik ve tartışmalar yaşandığı, 200 kişilik grup tarafından olay yerindeki ana arter bulvarın bir saat süreyle çift yönlü trafiğe kapatıldığı, bu eylemin havaalanına gitmek ya da havaalanından dönmek isteyen çok sayıda insanın mağduriyetine yol açtığı ve yaralamalı bir trafik kazasına sebebiyet verdiği gözetildiğinde, eylemin kamu barışını bozmaya elverişli bir boyuta ulaştığı sonucuna varılmıştır."

Hakim Ahmet Deveci, MHP'nin "suçtan zarar görmesi ihtimaline binaen" davaya katılmasına karar verdi. Bazı mahkemelerden, MHP'nin olağanüstü kurultay sürecinde verdikleri kararların istenmesini kararlaştıran Deveci, duruşmayı erteledi.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DİKKAT!..METEOROLOJİDEN UYARI! Flaş! MHP'de Koalisyon Gerginliği! ŞEHİTLİĞE REZİDANS PLANI İDDİASI Silopi'de Terk Edilmiş Otomobil Bomba Yüklü Çıktı Rusya'dan Kaçış Başladı! Meteorolojide SON DURUM!.. Ortadoğu'da Sular Isındı! Bir Uyarı da Rusya'dan! Dink Soruşturmasında PEŞ PEŞE TUTUKLAMA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Flaş! Devlet Bahçeli MHP'nin Kararını Açıkladı!