AKP, Ataşehir'deki başkanlık ve belediye meclis üyeliğine atılan oyların tamamını yeniden saydırmak için başvuru yaptı. AKP'nin itirazı ile başlayan İstanbul'daki oyların yeniden sayılma sürecinde Tuzla'daki tüm oylar sayıldı. CHP İstanbul eski milletvekili Barış Yarkadaş'ın sosyal medya hesabından aktardığına göre, Tuzla'da AKP'ye 97, CHP'ye ise 16 oy ilave edildi.

AKP: ‘İLÇE BAŞKANLIK VE MECLİS OYLARI DA SAYILSIN’

Ayrıca Yarkadaş, AKP'nin Ataşehir'de sonucu kabullenemediğini, ilçedeki başkanlık ve belediye meclis üyeliğine atılan oyların tamamını yeniden saydırmak için başvuru yaptığını açıkladı. Barış Yarkadaş'ın paylaşımı şöyle;

‘ İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN DE OYLARIN SAYILMASINI İSTENİYOR’

“İstanbul Tuzla'daki tüm oylar sayıldı. Buna göre, AKP'ye 97, CHP'ye ise 16 oy ilave edildi. AKP, Ataşehir'deki sonucu da kabullenemiyor. İlçedeki başkanlık ve belediye meclis üyeliğine atılan oyların tamamını yeniden saydırmak için başvurdular. (Saat: 00.55)

‘285 BİN OYDA SADECE 186 OY AKP’YE’

“Ataşehir'deki 885 sandığın 816'sı sayıldı. Bu, oyların yüzde 92'sinin sayıldığı anlamına geliyor. Yaklaşık 285.600 oyu elden geçiren kurul, AKP lehine sadece 186 oy tespit etti. AKP şimdi ilçe belediye başkanlığı ile meclis üyelerinin oylarının sayılmasını da istiyor.” Diyerek İstanbul’da işin farklı bir hal almaya başladığını kamuoyuna duyurdu.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ