2897 görüntülenme 19 Temmuz 2020
Bir TV kanalındaki FETÖ tartışmasında 'Elimizde isimler var' diyen AKP'li Mehmet Metiner ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında dün akşam yaşanan polemik devam ediyor. Soylu, bugün bir açıklama daha yapan Metiner'e Bakara suresinin 10'uncu ayetiyle yanıt verdi. Metiner, canlı yayında FETÖ’cülerin Emniyet’in kritik yerlerine atandığını ima etmiş, “İsimler var bizde. Burada açıklamamıza gerek yok” demişti.

SOYLU’DAN BİR TEPKİ DAHA
Yayına bağlanan Soylu ise “Elimizde isimler var demesini kendime bizatihi hakaret kabul ediyorum” diye yanıt vermişti. Mehmet Metiner’in bugün bir açıklama yaparak “Asla partimi ve hükümetimi eleştirmedim. Tam tersine her zamanki gibi yüreklice savundum” demesi üzerine Süleyman Soylu, twitter hesabından sert bir yanıt verdi.

SOYLU ‘KALPLERİNDE BİR BOZUKLUK VARDIR’
Metiner’in açıklamasını retweet’leyen Soylu, Bakara suresinin 10’uncu ayetiyle yanıt verdi: Kalplerinde bir bozukluk vardır, Allah da onlardaki bozukluğu arttırmıştır. Yalan söylemeleri yüzünden kendilerine acı veren bir azap da vardır.”

NELER YAŞANIYOR
CNN Türk ekranlarında AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, 'Emniyet Teşkilatı ve TSK içinde FETÖ tehlikesine karşı tekrardan gevşeme olduğunu' söyledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayına bağlandı, Metiner’in iddialarını cevapladı. Soylu'nun telefonu kapatmasına tepki gösteren Mehmet Metiner "Biz onurumuzu sokakta bulmadık. Şamar oğlanı mıyız? 60 yaşındayız. Kimsenin bu şekilde bağlanıp bizi azarlamasına asla izin veremeyiz" dedi.

‘ELİMİZDE İSİMLER VAR’
AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, katıldığı bir televizyon programında devlet içinde bir gevşeme olduğunu iddia ederek şu ifadeleri kullandı: “Emniyet teşkilatımız da.. İçişleri Bakanlığı’ndaki arkadaşlara hatırlatmak istiyorum. Tarih Kurumu Başkanı’nın söylediği gibi ‘Geçmişte yolu keşişmiş olabilir, bunları da kazanalım’ gibi bir mantıkla kritik noktalara asla getirilmeleri gerekir. Elimizde isimler var”

SOYLU ‘KONUŞMANIZA FALAN MÜSAADE ETMİYORUM’
Mehmet Metiner'in sözleri üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN Türk yayınına bağlandı. Bakan Soylu, "Başında olduğum bakanlığı ilgilendiren birkaç değerlendirme yapıldı. Bu değerlendirmelere bir cevap vermezsem hem kendimize haksızlık hem bugün büyük mücadeleler veren bu kuruma ve hükümetimize bir haksızlık olarak görüyorum" ifadesini kullandı. Mehmet Metiner'in konuşmak için müsaade istemesine de tepki veren Soylu, "Ben müsaade falan etmiyorum. Siz söyleyeceğinizi söylediniz. Hayırlı akşamlar diliyorum" diyerek telefonu kapattı.

METİNER: ‘BİZ ŞAMAR OĞLANI DEĞİLİZ’
Soylu'nun telefonu kapatmasına tepki gösteren Mehmet Metiner "Biz onurumuzu sokakta bulmadık. Şamar oğlanı mıyız? 60 yaşındayız. Kimsenin bu şekilde bağlanıp bizi azarlamasına asla izin veremeyiz" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ