Reklamlar
Anasayfa » Haber
10 Eylül 2017 ( 397 görüntülenme )

İRAN'DAN TÜRKİYE'YE NET MESAJ!..

İRAN: İŞBİRLİĞİ YAPALIM

İran ve Türkiye Cumhurbaşkanları Ruhani ve Erdoğan Astana’da İslam İşbirliği Teşkilatı İİT liderler zirvesinin kulisinde ikili bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme Ruhani, İran ve Türkiye bölgenin iki büyük ve etkili devletleri olduğunu ve terörle mücadele gibi alanlarda işbirliği yapmaları bölgenin istikrarında etkili olacağını kaydetti.

BÖLGEDE SINIRLAR DEĞİŞİRSE KRİZ ÇIKAR


Bölgenin istikrarı sınırları sabit kalmasına bağlı olduğunu kaydeden Ruhani, sınırların değişmesi büyük krizleri tetikleyeceğini ve bu da bölge milletlerinin zararına olacağını vurguladı.

Ruhani ayrıca, İran ve Türkiye Myanmar’da müslümanlara insani yardımların yanı sıra, bu insanlara uygulanan şiddeti durdurmak için de uluslararası baskı oluşturmaya çalışmaları gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Fars Haber Ajansı

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İzmir'de Polis Alarmda! BİNGÖL VALİSİ'NDEN KARA HABER!.. AKINCI ÜSSÜ DAVASINDA ŞAŞIRTICI GELİŞME!.. HÜKÜMET'ten ABD'ye SERT YANIT! ŞOK!.. GÖRMEZ'in FETÖ MEKTUBU PİYASA DÜŞTÜ... DİYANET KARIŞTI!.. Polis Noktasına Saldırı!.. Yakın Mesafeden... Böyle Görüntülendi... KUZEY KORE SON KARARINI DÜNYAYA DUYURDU! ABD Genelkurmay Başkanı Ankara'ya Geldi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MUŞ'TA SİLAHLI KAVGA!.. DURUM AĞIR!..