Reklamlar
Anasayfa » Haber
01 Şubat 2017 ( 1888 görüntülenme )

İran'dan ABD'ye İLGİNÇ MESAJ!

RTUHANİ: ABD İKİ YÜZLÜ

ABD’nin aralarında İran’ın da olduğu 7 Müslüman ülke vatandaşına getirdiği vize kısıtlamasına tepki gösteren İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Trump’ın dünyadan habersiz olduğunu söyledi. 

Ruhani, Washington yönetimini 'İran halkına karşı ikiyüzlü olmak'la suçladı.

Başkent Tahran’da uzay gelişmeleri konulu toplantıda konuşan Ruhani, günümüz dünyasının halkları ayrıştırma dönemi olmadığı kaydederek, ABD Başkanı Donald Trump'ı dünyadan habersiz olmakla suçladı.

Ruhani, “Farkı bir âlemde olan biri siyaset âlemine gelmiş. Bu alan onun için yenidir. Kendisi ve etrafındakilerin dünyada neler olup bittiğini anlaması zaman alır. Bu sürede de hem kendi halkına ve hem de başka halklara zarar verebilir” diye konuştu.

ABD’yi ikiyüzlülükle suçlayan Ruhani, “ABD yönetimi, yıllarca İran devletine karşı olsa da İran halkının dostu olduğunu öne sürdü. Yıllarca ABD makamları İran’la ilgili perde arkasında ve önünde farklı konuştu. Fakat yeni gelen adam (Trump) özel biri olduğundan bu perde düşmüş oldu ve iki yüzlülükleri ortaya çıktı” dedi.

Kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan Türkiye'ye KRİTİK TEKLİF! BM'den Şok Karar! Havalar Soğudu... Gribe Karşı Bakınız Ne Yapmalı... FLAŞ! ERDOĞAN'IN DİPLOMASI BAKINIZ NERDEN ÇIKTI... Kilis'e Yağmur Gibi Roket Yağıyor! BAHÇELİ EKİBİNDEN AKILALMAZ AÇIKLAMA!.. Şırnak'ta Polise Bombalı Saldırı 11 günde 16’sı şehit 50 ölüm

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türk Askerine Hava Saldırısında Flaş Gelişme!