Reklamlar
Anasayfa » Haber
01 Şubat 2017 ( 1895 görüntülenme )

İran'dan ABD'ye İLGİNÇ MESAJ!

RTUHANİ: ABD İKİ YÜZLÜ

ABD’nin aralarında İran’ın da olduğu 7 Müslüman ülke vatandaşına getirdiği vize kısıtlamasına tepki gösteren İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Trump’ın dünyadan habersiz olduğunu söyledi. 

Ruhani, Washington yönetimini 'İran halkına karşı ikiyüzlü olmak'la suçladı.

Başkent Tahran’da uzay gelişmeleri konulu toplantıda konuşan Ruhani, günümüz dünyasının halkları ayrıştırma dönemi olmadığı kaydederek, ABD Başkanı Donald Trump'ı dünyadan habersiz olmakla suçladı.

Ruhani, “Farkı bir âlemde olan biri siyaset âlemine gelmiş. Bu alan onun için yenidir. Kendisi ve etrafındakilerin dünyada neler olup bittiğini anlaması zaman alır. Bu sürede de hem kendi halkına ve hem de başka halklara zarar verebilir” diye konuştu.

ABD’yi ikiyüzlülükle suçlayan Ruhani, “ABD yönetimi, yıllarca İran devletine karşı olsa da İran halkının dostu olduğunu öne sürdü. Yıllarca ABD makamları İran’la ilgili perde arkasında ve önünde farklı konuştu. Fakat yeni gelen adam (Trump) özel biri olduğundan bu perde düşmüş oldu ve iki yüzlülükleri ortaya çıktı” dedi.

Kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sürekli Yorgun Hissediyorsanız Sebebi Kansızlık Olabilir! ÇİPLİ KİMLİK GELİYOR... İşte Başvuruda Aranan Belgeler... Rize'de Skandal Karar! VALİLİKTEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI! Feyzioğlu'ndan Erdoğan'a YANIT!: Sizin için üzgünüz Cumhurbaşkanı Bu İddia Ortalığı Karıştırır! MHP'DE BİR İSTİFA DAHA! BAHÇELİ KONUŞTU... TÜRKİYE FENA ŞAŞTI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. Melih Gökçek DEPREMİN SIRRINI ÇÖZDÜ!..