Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Ağustos 2017 ( 833 görüntülenme )

İRAN'DAN ABD'YE 520 MİLYON DOLARLIK YANIT!..

İran meclisinin ABD’nin yaptırımlarına yanıt olarak kendi füze programının geliştirilmesi için 520 milyon dolarlık bir kaynağın ayrılması ile ilgili yasa tasarısını onayladığı açıklandı.


AFP'nin aktardığı haberde, İran Meclis Sözcüsü Ali Laricani'nin konuyla ilgili açıklamalarına yer verildi. "Amerikalılar bilmelidir ki bu bizim ilk adımımızdı" diyen Laricani, bugün onaylanan yasa tasarısının ‘ABD'nin bölgedeki terörist ve maceraperest eylemlerine karşı koymaya' yönelik olduğunu aktardı.

Daha önce ABD yönetiminin, İranlı 18 kişi ve kuruluşa Tahran'ın balistik füze programına destek verdiği gerekçesiyle yeni yaptırım uygulama kararı aldığı açıklanmıştı.

Tahran ise Washington'un yaptırımlarını kınayarak, ABD'li kişilere ve şirketlere karşı yaptırım uygulayacağını duyurmuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEMAAT- AKP KAVGASININ PERDE ARKASI LİCE Yaktı! DİPLOMALARDA KORKUNÇ FİŞLEME! Rusya'da Suriye Toplantısı! Flaş ! ABD Uçağı Adana'da Düştü E- Ticarette En Önemli Şey Ne ? FLAŞ!.. MİT, FETÖ DOLARININ ŞİFRESİNİ BAKINIZ NASIL KIRMIŞ Yargıtay'dan Tüketicilere ŞOK KARAR!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ: Akp Hatay İlçe Teşkilatlarında Deprem!