Genel
19 Ocak 2017 ( 2414 görüntülenme )

İran’da FACİA!

İran'ın başkenti Tahran'daki 17 katlı bir bina çöktü. En az 30 kişinin öldüğü olayda çok sayıda insanın enkaz altında kaldığı belirtiliyor.

Tahran’ın merkezindeki tarihi binanın dokuzuncu katında çıkan yangına çok sayıda itfaiyeci müdahale etti. Ancak yangını söndürmeye çalışan itfaiyeciler binanın bir anda çökmesiyle enkaz altında kalarak can verdi.


Olayda ilk belirlemelere göre en az 30 itfaiyeci yaşamını yitirirken, 50 kişinin de enkaz altında olduğu öğrenildi.

Bina yakınında bulunan Türkiye ve İngiltere Büyükelçilikleri olay sonrasında güvenlik önlemi gereği boşaltıldı. İranlı yetkililer olayın bir terör olayı olmadığını açıkladı. Ancak yangının çıkış sebebi henüz belirlenemedi.

İran’ın devlet kanalı Press TV’nin haberine göre 1962’de inşa edilen “Plasco” isimli bina şehrin simgelerinden biriydi. İranlı Yahudi iş adamı Habib Elghanian tarafından yaptırılan Plasco, inşa edildiği dönemde kentin en yüksek binasıydı.
Bugün erken saatlerde başlayan yangının söndürülmesi için uzun saatlerdir itfaiye görev yapıyordu. Polis kordonuna alınan bölgede bulunan dükkan sahipleri geride kalan kıymetli eşyalarını geri almaya çalıştı.

Kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ