Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2409 görüntülenme )

İran'dan Rus Yaptırımına Büyük Destek!

Türk malına ihraç yasağı!
TÜRK MALINA İHRAÇ YASAĞI

  İran resmi haber ajansı IRNA’nın bildirdiğine göre,  İran Ticaret Promosyon Örgütü TPOI Başkan Yardımcısı Reza Movadvadi, Ticaret Bakanı Reza Nematzadeh bu konuda kararnameyi imzalayarak tüm ticaret birliklerine gönderdi. 
 
Movadvadi, “Türk mallarını İran üzerinden Rusya’ya satmak, İran'ın genel ihracat politikalarını çiğnemek demek” dedi.

İranlı yetkili, bu yasağa uyulmazsa Tahran-Moskova ilişkileri üzerinde çok büyük olumsuz etkileri olacağı uyarısında bulundu. 
 
Movadvadi, eğer İran’dan Türkj mallarının re-eksportuna göz yumulursa, Moskova’nın İran mallarına yönelik zorluklar çıkaracağını belirtti ve “Bu durumu kullanıp kendi mallarımızı daha fazla satalım, Türk mallarına aracılık etmeyelim” dedi.
 
Rusya’nın İran’ı bu konuda daha önce iki kez uyardığı ve Türk mallarının girişine aracı olması durumunda sonuçlarına katlanacağı mesajı verdiği basına yansımıştı.
 
Rus basını,  yasaklanan Türk  sebze ve meyve ürünlerinin İran'dan re-eksport yoluyla Rusya'ya sokulduğu iddialarını gündeme getirmişti(Milliyet).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Flaş! PAPA'dan İYİ ÇARK! MERKEL'den ERDOĞAN'a KRİTİK MESAJ! İsrail'den IŞİD'e Karşı Atak! "Türkiye'de İç Savaş Çıkarsa NATO Müdahale Edecek" Hüseyin Sözlü'den Sedat Peker'e Şok Benzetme! BU CEMAAT ERDOĞAN’DAN BÜYÜK İşte Türkiye'den Cihad'a Katılan Kişi Sayısı ABD'den Düşündüren Açıklama

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Demirtaş'a ŞOK KARAR!..