Reklamlar
Anasayfa » Haber
03 Ocak 2017 ( 2975 görüntülenme )

Irak'tan SÜRPRİZ PKK ÇIKIŞI!

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, bölücü terör örgütü PKK'nın Irak topraklarını kullanıp Türkiye'ye saldırılarda bulunmasını kabul etmeyeceklerini söyledi.


İbadi, başkent Bağdat'taki Yeşil Bölge'de bulunan hükümet binasında basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın Irak'a yapacağı ziyarete değinen İbadi, "TürkiyeBaşbakanının Irak ziyareti, karşılıklı ziyaretler ve ilişkilerin güçlendirilmesi kapsamında olacak. Türkiye ve tüm ülkelerle siyasi, güvenlik, ekonomik ve ticari ilişkilerimizin güçlendirilmesini istiyoruz." dedi.

Terör örgütü PKK'nın Irak'taki varlığıyla ilgili İbadi, "PKK'nın Irak topraklarını kullanıp Türkiye'ye saldırılarda bulunmasını kabul etmeyiz. Anayasamız da buna izin vermiyor." dedi.

Musul'u IŞİD'den kurtarma operasyonuyla ilgili konuşan İbadi, güvenlik güçlerinin IŞİD'e karşı son günlerde ilerleme kaydettiğini, örgütün "bitirilmesi" için dünya ülkelerinden istihbarat paylaşımı konusunda destek talebinde bulundu.

Musul vilayet meclisi üyelerine de seslenen İbadi, hizmet amaçlı toplantılarını kurtarılan bölgelerde yapmaya başlamalarını istedi.İbadi, Musul'da kurtarılan bölgelerde ailelere gıda karneleri dağıtılmaya ve okulların yeniden açılmaya başlandığını dile getirdi.

Kaynak:yenicag

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Memurun Alacağına AKP'den ŞOK TAKSİT! Devlet Bahçeli Koalisyon Tartışmalarına Son Noktayı Koydu! Bu da Rusya’nın İz Analizi Flaş! Bahçeli'ye TEK DOSYA! Dikkat! Canlı Bomba O mu! Reza Zarrab İçin Site Kuruldu! Bayramda Hava Durumu Nasıl Olacak? MİT Müsteşarı Hakkında İlginç İddia!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ahmet Hakan'dan CEM KÜÇÜK'e KURŞUN GİBİ MESAJ!..