Reklamlar
Anasayfa » Haber
03 Ocak 2017 ( 2985 görüntülenme )

Irak'tan SÜRPRİZ PKK ÇIKIŞI!

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, bölücü terör örgütü PKK'nın Irak topraklarını kullanıp Türkiye'ye saldırılarda bulunmasını kabul etmeyeceklerini söyledi.


İbadi, başkent Bağdat'taki Yeşil Bölge'de bulunan hükümet binasında basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın Irak'a yapacağı ziyarete değinen İbadi, "TürkiyeBaşbakanının Irak ziyareti, karşılıklı ziyaretler ve ilişkilerin güçlendirilmesi kapsamında olacak. Türkiye ve tüm ülkelerle siyasi, güvenlik, ekonomik ve ticari ilişkilerimizin güçlendirilmesini istiyoruz." dedi.

Terör örgütü PKK'nın Irak'taki varlığıyla ilgili İbadi, "PKK'nın Irak topraklarını kullanıp Türkiye'ye saldırılarda bulunmasını kabul etmeyiz. Anayasamız da buna izin vermiyor." dedi.

Musul'u IŞİD'den kurtarma operasyonuyla ilgili konuşan İbadi, güvenlik güçlerinin IŞİD'e karşı son günlerde ilerleme kaydettiğini, örgütün "bitirilmesi" için dünya ülkelerinden istihbarat paylaşımı konusunda destek talebinde bulundu.

Musul vilayet meclisi üyelerine de seslenen İbadi, hizmet amaçlı toplantılarını kurtarılan bölgelerde yapmaya başlamalarını istedi.İbadi, Musul'da kurtarılan bölgelerde ailelere gıda karneleri dağıtılmaya ve okulların yeniden açılmaya başlandığını dile getirdi.

Kaynak:yenicag

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte Dünyanın En Sağlıklı 10 Yiyeceği! Beşiktaş'tan Kamuoyuna Anlamlı Duyuru! Diyanet'ten Bir Skandal Daha! Dağlıca ve Şemdinli'de Tehdit! Genelkurmay açıkladı! Tam 747 kişi yakalandı 20 Soruda Diyabet Nedir, Ne Değildir, Uzmanlar Açıklıyor... FLAŞ! Pusu Kurdular ama BASKINI YEDİLER! Tunceli'de Polise Mayınlı Tuzak!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ÜNİVERSİTE'DE ŞOK DALGA!.. Çok sayıda gözaltı...