Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 12013 görüntülenme )

Abadi'den Musul Harekatı Açıklaması!

Son durum...

Irak Başbakanı Haydar el Abadi, Musul kentini elinde tutan IŞİD'e karşı başlatılan askeri harekatın beklenenden daha hızlı ilerlediğini söyledi.

Paris’te Fransız yetkililere tele-konferans yoluyla yaptığı açıklamada Abadi, “Birlikler kente doğru düşündüğümüzden ve planladığımızdan daha hızlı ilerliyor” dedi.

Reuters’ın haberine göre Abadi, Peşmerge güçlerinin Musul harekatına katılıyor olmalarının, Irak’ın IŞİD’İ yenmek için birlik içinde olduğunu gösterdiğini belirtti.

Abadi, “Savaş alanında hiçbir insan hakları ihlaline izin vermeyeceğiz” dedi.

HOLLANDE: RAKKA’YA KAÇIYORLAR

Musul’un geleceğini görüşmek üzere Paris’te düzenlenen toplantının açılışını yapan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande da IŞİD militanlarının şimdiden örgütün Suriye’deki kalesi olan Rakka’ya kaçmakta olduklarını gösteren kanıtlar bulunduğunu ve bu militanların orada toplanarak örgütlenmelerini önlemek için her şeyin yapılması gerektiğini söyledi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Salim Müslim'e ABD'den İLGİNÇ TAVIR!.. FLAŞ! Aranan Darbeci Pilot Yakalandı! FLAŞ!.. KUZU ÖYLE BİR TWEET ATTI Kİ... ŞOK İDDİA!.. REFERANDUMDA HAZİNEDEN 15 MİLYAR TL... Gülen İade Edilecek mi... İşte Bekir Bozdağ'ın Açıklaması... Sıcak Su İçmenin Sizi Şaşırtacak 6 Faydası... FLAŞ!.. Meclis Darbe Komisyonu Raporunda İLGİNÇ DÜZELTME!.. FLAŞ!.. Feyzioğlu'ndan KAMUOYUNA ÇARPICI MESAJ!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şırnak'ta Çatışma!