Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 12007 görüntülenme )

Abadi'den Musul Harekatı Açıklaması!

Son durum...

Irak Başbakanı Haydar el Abadi, Musul kentini elinde tutan IŞİD'e karşı başlatılan askeri harekatın beklenenden daha hızlı ilerlediğini söyledi.

Paris’te Fransız yetkililere tele-konferans yoluyla yaptığı açıklamada Abadi, “Birlikler kente doğru düşündüğümüzden ve planladığımızdan daha hızlı ilerliyor” dedi.

Reuters’ın haberine göre Abadi, Peşmerge güçlerinin Musul harekatına katılıyor olmalarının, Irak’ın IŞİD’İ yenmek için birlik içinde olduğunu gösterdiğini belirtti.

Abadi, “Savaş alanında hiçbir insan hakları ihlaline izin vermeyeceğiz” dedi.

HOLLANDE: RAKKA’YA KAÇIYORLAR

Musul’un geleceğini görüşmek üzere Paris’te düzenlenen toplantının açılışını yapan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande da IŞİD militanlarının şimdiden örgütün Suriye’deki kalesi olan Rakka’ya kaçmakta olduklarını gösteren kanıtlar bulunduğunu ve bu militanların orada toplanarak örgütlenmelerini önlemek için her şeyin yapılması gerektiğini söyledi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!.. EL BAB'TA IŞİD ASKERLERİMİZE SALDIRDI! Biz de Çanakkale'deyiz Putin-Erdoğan Arasında İşin İçinde İş! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Başkanlık' İçin "A" Planı TBMM Açılıyor Oruç tutmayan kadına sokakta saldırı Türkiye Seferber Oldu ama Yardım Skandala Dönüştü! Reina Katliamında Flaş Gelişme!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sur'dan Acı Haber!