Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 15951 görüntülenme )

Irak’ta Sıcak Gelişme!

Kerkük karıştı!

Irak'ın Kerkük şehrinde teröristler hükümet binasını bastı. Irak medyası, intihar bombacılarının polis merkezi ve elektrik santraline saldırdığını fakat güvenlik güçlerinin militanları püskürttüğünü yazdı.

IŞİD terör örgütü, saldırıyı üstlenirken, dinci teröristler belediye binası ve bir otelin kontrolünü ele geçirdi.

IŞİD’in, Irak ordusu öncülüğünde bugün 5’inci gününe giren Musul Harekâtı’na misilleme olduğu tahmin ediliyor.

Irak medyası, bir sonraki uyarıya kadar sokağa çıkma yasağı konduğunu duyurdu.Beyrut merkezli El-Sumarya gazetesi, sabahın erken saatlerinde düzenlenen saldırı sonra bir intihar bombacısını öldürdüğünü yazdı. Üç saldırganın ise kendini patlattığı bildirildi.

Polis yetkilisi Serhad Kadir, gazeteye yaptığı açıklamada, durumun kontrol altına alındığını belirtti.Kerkük, başkent Bağdat’ın 290 kilometre kuzeyinde, Musul’un ise 170 kilometre güneydoğusunda bulunuyor.Kerkük petrol bakımında çok zengin bir şehir. Saldırının petrol üretim tesislerini etkilemediği bildirildi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Motorin Alacaklar Dikkat! ŞOK!.. Ahmet TAKAN'ın BU İDDİASI İKİ BELEDİYE BAŞKANI'NI KÖTÜ SALLAYACAK! Kafası Kesilen Uzman Çavuşun Katilleri Yakalandı ABD'de Skandal! Erdoğan Apar Topar Geri Dönüyor! Diyarbakır'daki Terör Saldırısında Ölü Sayısı Artıyor! Gemerek'teki Kumpasın Arkasından Bakınız Kim Çıktı! DİKKAT!..METEOROLOJİDEN UYARI! Eşref Bitlis Davasında ŞOK KARAR!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ÜNLÜ EMNİYET MÜDÜRÜ'NE ŞOK KARAR!