Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2398 görüntülenme )

Irak'tan Türkiye açıklaması

Türkiye'nin Musul yakınlarına 600 asker göndermesine ilişkin Irak Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi.
 Türkiye'nin Musul yakınlarına 600 asker göndermesine ilişkin Irak Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Reuters'ın haberine göre, Irak Savunma Bakanı, açıklamada şu ifadeleri kullandı:

- Kuzey Irak'a Türk güçlerinin konuşlandırılması Irak hükümetinin bilgisi olmadan gerçekleşti.

- Türk mevkidaşım bana askerlerin, Kuzey Irak'ta askeri eğitim verenleri korumak için gönderildiğini söyledi. Ancak bu askerlerin sayısı böyle bir işlem için çok fazla.

- Türk mevkidaşımdan askerlerin topraklarımızdan geri çekilmesini talep ettim.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi'nin Irak Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmasına neden olayın ardından yaptığı açıklamada, "Askerlerimiz oraya yeni hükümet geldikten sonra Irak Savunma Bakanı'nın daveti üzerine gitti. Yeni hükümet kurulduktan sonra İçişleri Bakanı bizden polislerini eğitmemizi istedi. Savunma bakanı da askerlerini eğitmemizi istedi. Musul Valisi'nden de bize bu yönde davet geldi. Askerlerimiz orada IŞİD’e karşı mücadele edecek güçleri eğitiyor. Bunu sadece Türkiye değil ABD, Almanya , Fransa da yapıyor ve katkı sağlıyor bu eğitimlere" demişti.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İŞE BAKIN! MHP TEŞKİLATLARI BİR BİR KAPATILIYOR Irak'a Savaş Helikopteri! Siirt'ten Gelen Haberler İyi Değil! AKP vekil adayları Saraylı mı... ŞOK!. ABD'den Türkiye İçin FELAKET SENARYOSU! Kandil'den Hükümete Alçak Mesaj BANKA PROMOSYONU ALACAK EMEKLİLERİN DİKKATİNE... ABD, Rus Genelkurmay Başkanları Antalya'da!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İlaçlara ZAM KAPIDA!