Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2420 görüntülenme )

Irak'tan Türkiye açıklaması

Türkiye'nin Musul yakınlarına 600 asker göndermesine ilişkin Irak Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi.
 Türkiye'nin Musul yakınlarına 600 asker göndermesine ilişkin Irak Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Reuters'ın haberine göre, Irak Savunma Bakanı, açıklamada şu ifadeleri kullandı:

- Kuzey Irak'a Türk güçlerinin konuşlandırılması Irak hükümetinin bilgisi olmadan gerçekleşti.

- Türk mevkidaşım bana askerlerin, Kuzey Irak'ta askeri eğitim verenleri korumak için gönderildiğini söyledi. Ancak bu askerlerin sayısı böyle bir işlem için çok fazla.

- Türk mevkidaşımdan askerlerin topraklarımızdan geri çekilmesini talep ettim.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi'nin Irak Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmasına neden olayın ardından yaptığı açıklamada, "Askerlerimiz oraya yeni hükümet geldikten sonra Irak Savunma Bakanı'nın daveti üzerine gitti. Yeni hükümet kurulduktan sonra İçişleri Bakanı bizden polislerini eğitmemizi istedi. Savunma bakanı da askerlerini eğitmemizi istedi. Musul Valisi'nden de bize bu yönde davet geldi. Askerlerimiz orada IŞİD’e karşı mücadele edecek güçleri eğitiyor. Bunu sadece Türkiye değil ABD, Almanya , Fransa da yapıyor ve katkı sağlıyor bu eğitimlere" demişti.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK! BU NASIL KINAMA, BU NASIL TAVIR! ŞOK! GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NA AĞIR İTHAM! SURİYE'DEN TÜRKİYE'YE ŞOK İTHAM FLAŞ!.. FETÖ'yü Araştıracak Komisyona Bakınız Kim BAŞKAN Olmuş!.. Ebru Gündeş'ten Bomba İtiraf Türk Şirketten Katar`da BÜYÜK HAMLE! Tehlikenin Farkında mıyız... Kıbrıs'ta GERGİNLİK!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BAKAN ÇAVUŞOĞLU'ndan AĞIR ARGO!..