8952 görüntülenme22 Temmuz 2020
Abdulkadir Selvi’nin bir mahareti daha ortaya çıktı. Meğer Selvi CHP’ye atılan Fetö iftirasının da mucidi olduğu açıklandı. Bu arada Saadet Partisinin hazırladığı ‘AKP’nin Fetö Karnesi’ yeniden gündem oldu.

Orhan Uğuroğlu Selvi’nin peşini bırakmıyor. Dün köşe yazısında Selvi’nin FETÖ elebaşına yazdığı mektubu açıklayan Uğuroğlu, bugün de CHP’ye atılan iftiranın kaynağında Abdulkadir Selvi Olduğunu açıkladı. Uğuroğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘İFTİRANIN KAYNAĞINDA SELVİ VAR’
“AKP'liler, reisleri Recep Tayyip Erdoğan vasıtası ile CHP'ye ve Kemal Kılıçdaroğlu'na hücum ettikçe ediyorlar ama iş öyle bir boyut aldı ki neredeyse, "15 Temmuz darbe girişimini Fethullah Gülen değil Kemal Kılıçdaroğlu yaptı" diyecekler…Peki, CHP ile FETÖ'yü yan yana getiren kim? Bu iftirayı ilk atan da tanıdık bir gazeteci çıktı: Dünün Yeni Şafak bugünün Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi…”

‘FETÖ GAZETESİNDE SELVİ’
“2 gündür köşemde görüşlerine, yazısına yer verdiğim Selvi, 24 Ocak 2014 tarihinde, Yeni Şafak gazetesinde "Hocaefendi'nin Wall Street Journal tercihi kime mesaj?" başlıklı yazısında CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında şu iftirayı yapıyor:

‘HOCAEFENDİ CHP İLE YAKIN’
"Fethullah Gülen Hocaefendi'nin, Wall Street Journal'de yayınlanan röportajını Başbakan'ın temaslarını izlemek üzere bulunduğumuz Brüksel'de okumuştum. Röportajda Hocaefendi'nin, CHP ile yakınlaşma sorusunu reddetmemesi ya da alternatif oluşuma sıcak bakan ifadeleri dikkatimi çekti ama herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. Hem malumun ilanı olması açısından rahatsız etmedi beni. Hem de Cemaat-CHP işbirliğini Mısır'daki sağır sultan bile duydu. CHP'nin İstanbul ve Ankara adaylarının belirlenmesi sürecinde Kılıçdaroğlu'ndan daha fazla gayret gösterdikleri herkesin malumu.”

‘CHP GÜLEN İTTİFAKI NORMAL’
“AK Parti'ye karşı alternatif hazırlanmasını ise 17 Aralık darbe girişiminin siyasi sonucu olarak görmeli. Hem ayrıca Gülen Hareketinin siyasi sonuçlarını göze aldığı sürece CHP ile ittifak kurmasının ya da yeni oluşumlara göz kırpmasının yadırganacak bir yanı yoktur. Geçmişte Ecevit ile işbirliği yapmışlardı, şimdi Kılıçdaroğlu ile. Bize bu izdivacın hayırlı olmasını dilemek düşer. “

‘HOCAEFENDİ ÜZÜNTÜLÜ’
“Beni asıl ilgilendiren Hocaefendi'nin, 'Türk halkı, son iki yıldır demokratik sürecin tersine dönmüş olmasından dolayı üzüntülü' olduğu ifadesiydi. Hocaefendi, böylece AK Parti ile yaşadıkları sorunu, iktidarın son 2 yıldır demokratikleşmeden vazgeçmesine bağlıyordu."
Durum bu.

‘SELVİ'NİN GERÇEK YÜZÜNÜ BİLİN’
“Değerli okurlarım, Dün yazımın tamamını Selvi'nin "Hocaefendi'sine" (!) yazdığı açık mektuba yer vermemin nedeni bunların gerçek yüzünü tanımanız içindir. Abdülkadir Selvi'nin ve o günlerin en ateşli Fethullah Gülen savunucusu, "Hizmet" denilen bu cemaatin hizmetkârları arasındaydı.Yeni Şafak gazetesindeki köşe yazısında CHP'yi ve Kılıçdaroğlu'nu Gülen cemaati ile işbirliği içinde gösteren o iftirası bugün AKP'liler ve Erdoğan tarafından siyaseten malzeme olarak kullanılıyor. “

Selvi dün yayımlanan mektubunda FETÖ başı için bitsin artık bu hasret demişti;
‘BİTSİN ARTIK BU HASRET DÖN GEL’
“Aslında birçok hamiyet sahibi gibi benim gönlümden geçen ne biliyor musunuz? Memleket denilince gözlerinizin dolduğunu biliyorum. Ağlamaktan gözlerinizin şiştiği, "Her gün sırtımdan bir hançer yiyorum" diye hayıflandığınız şu günlerde, Peygamberimiz'in vefatından sonra Hazret-i Ebubekir'in gösterdiği dirayete benzer bir şekilde dönüp başımıza gelseniz hocam. Sizin orada olmanız bazı komplo teorilerine de yataklık ediyor. Ne olur hocam, gün bu gün. İş şirazesinden çıkmak üzere. Türkiye'ye dönün artık.”

ERDOĞAN DA ‘BİTSİN ARTIK BU HASRET’ DEMİŞTİ
Başbakan Erdoğan'ın, Türkçe olimpiyatlarında geçtiğimiz yıllarda yaptığı konuşmada ''Kardeşlerim, gurbet hasrettir. Hasret bedeli çok ağırdır, faturası çok ağırdır. Biz, gurbette olup, şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz'' şeklindeki sözleri katılımcılardan büyük alkış almıştı.

‘BİTSİN ARTIK BU HASRET’
Erdoğan, ''Gurbet aynı zamanda garipliktir. Zaten oradan anlamını yükleniyor. Onun için de biz garipliğe tahammül edemeyiz. Diyoruz ki, bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz. Doğrusu ben şu andaki tavrınızla hep birlikte bu hasretin bitmesini istediğinizi anlıyorum. Öyleyse bitsin bu hasret diyelim. Bu anlamlı gecede kadim bir medeniyetin evlatları olarak, zengin bir kültürün diliyle, Türkçe'yle bize ve dünyaya seslendiğiniz için sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Gurbeti bir kenara, hasreti bir kenara bırakalım diyorum'' demişti.

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden AK Partililerin FETÖ hakkında sarf ettiği bir takım sözleri hazırlanan video kolajı halinde yayınlamıştı.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ/ Orhan Uğuroğlu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ