MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Rasim Ozan Kütahyalı'yı telefonla arayıp ekranlara dönmesini istemesinin ardından, Kütahyalı ile kavgalı olan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın istifa noktasına geldiği öğrenilmişti. Sancaklı'nın Pazar gününden beri telefonlarını kapattığı ve partiden kimseyle görüşmediği öne sürüldü.

İSTİFA NOKTASINDA

Devlet Bahçeli'nin Rasim Ozan Kütahyalı'yı telefonla arayıp tebrik etmesinden sonra gözler, Boşnaklara yönelik söylediği ağır sözleri nedeniyle kavgalı olduğu MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'ya çevrilmiş ve Sancaklı'nın yakın çevresine, "Böyle bir durumu kabul edemem" diyerek istifa seçeneğini değerlendirdiği öğrenilmişti. Rasim Ozan Kütaylı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı;

‘BENİ ÖZLEMİŞ’

‘Sayın Bahçeli ile bugün yaptığımız telefon konuşması hakikaten beni çok etkiledi. Devlet Bey’in babacan üslubu ve beni ekranlarda görmeyi özlediğini söylemesi beni çok duygulandırdı. Çok mutu oldum. Sağolsun, varolsun. CHP’nin 3 Mayıs 1944 zulümlerini yeniden lanetle anıyorum’.

10 AY HAPİS

Kütahyalı'nın Bahçeli'den telefon geldiği iddiası MHP tarafından doğrulanmazken, Saffet Sancaklı'nın ise tepkili olduğu belirtildi. Bir televizyon kanalındaki spor programında Boşnaklara hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan sanık Rasim Ozan Kütahyalı, "halkın bir kesimini alenen aşağılama" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kütahyalı ile kavgalı olan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın istifa noktasına geldiği öğrenilmişti. Sancaklı'nın Pazar gününden beri telefonlarını kapattığı ve partiden kimseyle görüşmediği öne sürüldü.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ