Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Eylül 2017 ( 975 görüntülenme )

İPİ KOPTU!.. ZİNCİRİ BOŞALDI!.. BARZANİ'DEN SAVAŞ TEHDİDİ!..

BARZANİ: SAVAŞA HAZIRIZ


Barzani; "Herhangi bir grup Kerkük'ün durumunu güç kullanarak değiştirmeye çalışacaksa her bir Kürdün bunun için savaşa hazır olduğunu bilsin." dedi.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani , yaklaşan bağımsızlık referandumu öncesinde BBC Farsça Servisi’nden Nafiseh Kohnavard’ın sorularını yanıtladı.

25 Eylül’de düzenleneceği açıklanan referandumda hakkında “Bu referandumu bu zamana kadar ertelememiz bile bir hataydı” diyen Barzani, Türkiye ve İran’ın kendi çıkarları nedeniyle sınırlarını kapatmayacağına inandığını söyledi.

Barzani, referanduma katılma kararı almasının ardından bazı aktörlerin tehditler yönelttiği Kerkük için savaşa girip girmeyecekleri sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

”BÜTÜN KÜRTLER SAVAŞA HAZIR!”

“Herhangi bir grup Kerkük’ün durumunu güç kullanarak değiştirmeye çalışacaksa her bir Kürdün bunun için savaşa hazır olduğunu bilsin.”
Image result for kerkük
Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK! SARAY'a GİTMEYEN MUHTAR TUTUKLANDI!.. RUSYA'DAN ABD'YE ŞOK SÜRPRİZ! İngiltere'den Kuzey Kore'ye ÇAĞRI! FLAŞ!.. KERKÜK'TEN BÜYÜK ÇIKIŞ!.. ŞANLIURFA'DA BOMBA!.. SON DURUM... Genelkurmay Başkanlığı'ndan Flaş Açıklama! ABD, Rusya, Türkiye ve İran'a FLAŞ ÇAĞRI! ŞOK! Hainler Korucularımızı Evinde Vurdu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Paris Alarmda!