Politika
14 Ocak 2021 ( 20978 görüntülenme )

İp Koptu 'Bahçeli 17/25'

Mardin İl Kongresi'nde konuşan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, " Sayın Bahçeli 17-25 Aralık'tan bahsedemez çünkü 17-25 Aralık'ta FETÖ'nün hükümeti devrime teşebbüsüne açık destek vermiş, yıllarca saatini 17.25'e ayarlamıştır." ifadelerini kullandı. Ahmet Davutoğlu'nun konuyla ilgili açıklaması söyledi;

‘BAHÇELİ 17/25 FETÖ TEŞEBBÜSÜNE DESTEK VERMİŞTİR’
Bugün koalisyon iktidarının vasisi 17/25 FETÖ saatinin önünde poz veren kişidir. Bu iktidarın sözcülüğü ise Sayın Erdoğan'a kalmıştır. Bakın Sayın Bahçeli birkaç gün önce yaptığı açıklamada Türkiye'ye yönelik oyunları sayarken Gezi olaylarından, 6-8 Ekim olaylarından, hendek teröründen ve 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünden bahsetmiştir. Ama bu silsilenin asli unsurlarından olan 17-25 Aralık'ı bilinçli bir şekilde atlamıştır. Sayın Bahçeli 17-25 Aralık'tan bahsedemez çünkü 17-25 Aralık'ta FETÖ'nün hükümeti devrime teşebbüsüne açık destek vermiş, yıllarca saatini 17.25'e ayarlamıştır.

‘AKP PROGRAMI BİTTİ’

*Sayın Erdoğan ve Bahçeli tekrar bir araya geldiklerinde bu soruyu kendi aralarında cevaplandırmalıdırlar, 17-25 Aralık meşru hükümete karşı bir darbe girişimi midir yoksa bir yolsuzluk meselesi midir? Ama sayın Erdoğan bunu soramaz, çünkü artık sadece Sayın Bahçeli'nin değil başta milletin ve millet değerlerinin düşmanı Maocu bir zihniyet olmak üzere 28 Şubatçı eski Türkiye artıklarının vesayeti altındadır. AK Parti programı, ilkeleri, değerleri ve siyaseti atanan kayyumla fiilen yok edilmiştir.”

‘ONBİNLERCE İNSAN MAHKEME KAPILARINDA’
*On binlerce insan Cumhurbaşkanının kendisine açtığı davalarla meşgul, binlerce insan düşüncesini ifade ettiği için mahkeme kapılarında ve duruşma salonlarında sürünüyor. Dünyada faizler ve enflasyon sıfırlanmış durumda. Bizde ise dünyanın 17 katı faiz, en az 15-20 katı enflasyon var. Bütün bu tabloyu ortaya çıkaran iktidar ise hiçbir şekilde sorumluluk almıyor.

‘DAMAT HESAP VERMEDEN SIVIŞIP GİTTİ’
*Aksine bu ekonomik felaketin mimarı olan damat, Cumhurbaşkanı affıyla elini kolunu sallayarak ortadan kayboldu. Bir gün önce yedirmeyiz dedikleri ekonomi bakanı, Erdoğan affıyla yaptığı bütün yanlışların hesabını vermeden sıvıştı gitti.”

‘ERDOĞAN AFFIYLA KAÇIP GİTTİ’

*Allah herkese böyle merhametli iktidar nasip etsin, resmen ülkenin, milletin kaynaklarını üç yılda çarçur eden Bakan elini kolunu sallayarak Erdoğan affıyla kaçtı gitti. Geriye reform yapacağını söyleyen bir iktidar kaldı, son bir ay içerisinde reform dedikçe siyasi parti kapatma, reform dedikçe siyasi partileri ortadan kaldırma, tabipler birliğini kapatma, onu içeri atma bunu tutuklama lafları havada uçuştu, koalisyon iktidarının vasisi ağzını açtıkça birilerin içeri atılmasından, birilerinin itlaf edilmesinden, birilerinin tutuklanmasından dem vurup durdu.”

‘BUNLARDAN REFORM OLMAZ’
*Millet “aman siz reform demeyin”, “Allah rızası için de reform yapmayın” noktasına geldi, “Siz reformu bırakın” reform deyince bile memleket bu kadar geriliyorsa, reform yaptığınızda neler olacağını tahayyül bile edemiyoruz.”

‘MİLLET HER ŞEYİ GÖRÜYOR’

“Ama milletimiz her şeyi görüyor. Derin basireti ile sessizce her şeyi bir kenara yazıyor, Ferasetiyle herkesin karnesini tutuyor, notunu veriyor. Bunlar milletin sessizliğini itaat zannediyorlar, Günü geldiğinde Mardin'deki kayyum düzenin de Ankara'da kayyum düzeninin de nasıl biteceğini hep birlikte göreceğiz.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ