Reklamlar
Anasayfa » Haber
03 Mayıs 2017 ( 9296 görüntülenme )

İNTERNETTE FİLM İZLEYENLERİN DİKKATİNE...

KORSAN FİLME ERİŞİM ENGELİ


Bakan Avcı, telif haklarına yönelik yeni yasa taslağıyla, sanatçıların dijital ortamdaki haklarını korumak için, bir savcının başkanlığında Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi'nin kurulmasını öngördüklerini bildirdi.

KORSAN FİLM İZLEYENLERİN İNTERNETE ERİŞİMİ YASAKLANACAK

Toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Avcı, yasa taslağında internette izinsiz paylaşımlara ilişkin hangi düzenlemelerin öngörüldüğüne yönelik soru üzerine: 

"İnternette usulsüz kullanımla ilgili maddeler var. Mesela bir sanat eserini korsan, yasa dışı bir şekilde kullanıyorsanız meslek birliğiyle birlikte sizin internet kullanımınızı yavaşlatmaktan internete erişiminizi yasaklamaya kadar bir dizi tedbir öngörülüyor." dedi.

Yasa taslağının süreci hakkında bilgi veren Avcı, "Taslak, internet sitemizde 30 gün süreyle görüşlere açık olacak. Bu bir ay içerisinde biz zaten komisyon üyelerimizden de gelen, kamuoyundan gelecek olan görüşleri, değerlendirmeleri alacağız. Son şeklini verip bu yasama dönemi bitmeden inşallah yasalaştırmak için Meclise göndereceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu FLAŞ!..Oğan'a BEŞTEPE'DEN GELEN TELEFON! KÜRT KARDEŞLERİM BU TUZAĞA YİNE DÜŞMEYİN ŞOK!.. RUS HABER AJANSI PKK'YA VERİLECEK SİLAHLARI AÇIKLADI!.. ŞOK! AKP Hükümeti'nden Akıl Almaz Önlem! Sedat Peker’den ‘Koruma’ Açıklaması GECE SURİYE'DE AĞIR ÇATIŞMA! Son Gün Kuyruğu Uzadı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dolarda Son Durum!