Reklamlar
Anasayfa » Haber
03 Mayıs 2017 ( 9265 görüntülenme )

İNTERNETTE FİLM İZLEYENLERİN DİKKATİNE...

KORSAN FİLME ERİŞİM ENGELİ


Bakan Avcı, telif haklarına yönelik yeni yasa taslağıyla, sanatçıların dijital ortamdaki haklarını korumak için, bir savcının başkanlığında Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi'nin kurulmasını öngördüklerini bildirdi.

KORSAN FİLM İZLEYENLERİN İNTERNETE ERİŞİMİ YASAKLANACAK

Toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Avcı, yasa taslağında internette izinsiz paylaşımlara ilişkin hangi düzenlemelerin öngörüldüğüne yönelik soru üzerine: 

"İnternette usulsüz kullanımla ilgili maddeler var. Mesela bir sanat eserini korsan, yasa dışı bir şekilde kullanıyorsanız meslek birliğiyle birlikte sizin internet kullanımınızı yavaşlatmaktan internete erişiminizi yasaklamaya kadar bir dizi tedbir öngörülüyor." dedi.

Yasa taslağının süreci hakkında bilgi veren Avcı, "Taslak, internet sitemizde 30 gün süreyle görüşlere açık olacak. Bu bir ay içerisinde biz zaten komisyon üyelerimizden de gelen, kamuoyundan gelecek olan görüşleri, değerlendirmeleri alacağız. Son şeklini verip bu yasama dönemi bitmeden inşallah yasalaştırmak için Meclise göndereceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan İşi Yine Çarpıttı! Melih Gökçek’e Anket Şoku! CHP’de Büyük Tepki! Rusya'da Çalışan Türklere Müjde Dokunan Yanıyor! Babil'i yakıp yıktılar, şimdi ise Şam, neden? ŞOK İDDİA: Mafya hesaplaşmasında Erdoğan adı... MHP'de SİNAN OGAN GENEL BAŞKANLIĞA ADAY!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Askere Küfür İddiasıyla 6 Kişi Gözaltında