Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Mart 2017 ( 5983 görüntülenme )

Dikkat!.. İnternet Alışverişlerine YENİ UYGULAMA GELİYOR!..

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tüm kredi kartlarını internet alışverişine kapatıyor.

Türkiye genelinde halen kullanımda bulunan 176 milyon adet kredi kartı ve bankamatik, internet alışverişine 17 Ağustos 2017 tarihinden itibaren kapatılacak.

Düzenleme ile tüm kartlar ve bundan sonra çıkarılacak yeni kartlar, internetten alışverişe kapalı olacak. Kullanıcılar, online alışveriş için kartını kullanmak isterse bankası ile görüşüp yazılı veya sesli yanıt sistemi üzerinden onay vererek kartının e-ticarete açılmasını talep edecek.

Süreç için 17 Ağustos 2017 tarihi son gün olarak belirlenmiş durumda. Bu tarihe kadar kartlar normal seyrinde kullanılacak ancak 17 Ağustos’tan sonra eğer onay vermediyseniz internetten alışveriş yapılamayacak. 

Güvenlik adına alınan bu tedbirin özellikle internetten alışveriş yapmadığı halde dolandırıcıların açık hedefi haline gelen kullanıcıları koruması hedefleniyor. 

Bankalar da şimdiden kullanıcılarına bu konuya ilişkin bilgilendirme mesajları göndermeye başlamış durumda. Kabullerin sms veya e-posta gibi basite indirgenmiş yollarla yapılamayacağını ve yazılı veya sesli onay kaydının şart olduğu da belirtiliyor.

Kaynak: yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Olacak İş Değil! Rusya Yeni Yaptırım Dalgası Peşinde! MİCHAEL RUBİN'DEN ERDOĞAN'A TEHLİKELİ SİNYAL!.. KKTC'nin 32. Kuruluş Yıl Dönümü Şemdinli'de Çatışma Sürüyor Sürücüler Dikkat! O Uygulama Başlıyor! Koalisyonda sıcak gelişme! Almanya'dan Türkiye'ye Tuhaf Uyarı! FRANSA'DA SİBER SALDIRI ŞOKU!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Azerbaycan'dan Sınırda Yoğun Çalışma!