Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Mart 2017 ( 18177 görüntülenme )

İngiltere'den Tarihi KARAR!

İngiltere'de Lordlar Kamarası, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkış sürecini (Brexit) resmen başlatmaya izin veren tasarıyı onayladı.

Bu aşamanın ardından İngiliz hükümeti, Avrupa Birliği’nin (AB) Lizbon Anlaşması’nın 50. maddesinin öngördüğü şekilde Avrupa Birliği’ne ayrılık niyetini bildirme yetkisine sahip oldu.

Başbakanlık kaynaklarına göre Başbakan Theresa May bunu ay sonuna doğru gerçekleştirecek. İngiltere Brexit Bakanı David Davis konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Parlamento hükümetin AB’den ayrılma konusundaki kararlılığını destekledi” ve ekledi: “Artık ülkemizin bir nesil boyunca gördüğü en önemli müzakereyi başlatmak üzereyiz.”

AB’den Ayrılma Yasası, Avam Kamarası tarafından onaylanarak Lordlar Kamarası’nın önüne gelmişti.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre; Brexit yanlıları bu gelişmeyi sevinçle karşıladı.
Muhafazakar milletvekili Dominic Raab, “Hem AB hem de İngiltere için en iyi anlaşmayı hayata geçirmek için müzakereleri başlatma ve hükümete destek olma zamanı” dedi.

İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn ise Lordlar Kamarası’nın yasada, İngiltere’deki AB vatandaşlarının haklarını garantiye alacak bir madde olmasına yönelik talebinin hükümet tarafından kabul edilmemesine tepki gösterdi.

Corbyn bu durumun derin bir hayal kırıklığı yarattığını söylerken parlamentonun süreçte maksimum denetime sahip olabilmesi için elinden geleceğini yapacağını açıkladı.

Kaynak:cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD Doğruladı, IŞİD'in İki Numarası Öldürüldü... Dikkat!.. Meteoroloji UYARIYOR! Yüksekova'da Operasyonlar Devam Ediyor! Bugün Gülen'e “ÖRGÜT“ diyen Erdoğan, 2003'te Gülen'i örgüt davasından kurtarandır! ŞOK! Fuat Avni Sonunda SARRAF DOSYASI'nı AÇTI!.. İŞTE O MESAJLAR... ABD Savunma Bakanı'ndan DALGA GEÇER GİBİ SON DAKİKA... BDDK’dan Bankalara İYİ DESTEK! ÖZDAĞ ÇOK AĞIR KONUŞTU... YER GÖK TİTREYECEK!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Uzmanlar Oturmuş Hesaplamış, Hangi Memura Kaç Lira Zam Geliyor: İşte Listesi...