Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 540 görüntülenme )

İncirlik'te Hareketli Saatler!

Görelim bakalım...

İCAP EDERSE UÇACAĞIZ

Musul operasyonuna Türkiye'nin hava unsurlarıyla katılması konusunda ABD ile varılan mutabakatın ardından, dikkatler bir kez daha bölgenin en büyük hava üssü olan İncirlik'e çevrildi. Üssün Türk kanadının yanı sıra, ABD kanadında da hareketlilik gözlendi.

Irak operasyonları için ilk olarak 1991'de kullanılan İncirlik Üssü'nün Musul operasyonunda hem lojistik, gözetleme, arama-kurtarma ve hem de taarruz amaçlı kullanıma hazır olmasının yanısıra, Musul Harekat Komutanlığı (MHK) ile koordinasyonu son aşamaya geldi.

Taarruzda görevlendirilecek uçaklar için MHK'nın yapacağı günlük program çerçevesinde uçuşlar gerçekleştirilecek. ABD ve IŞİD'e karşı koalisyon uçaklarının konuşlu bulunduğu İncirlik'te, Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'nın tanker uçakları bulunuyor. Türk savaş uçakları ise bu üsse gerekli zamanlarda diğer üslerden gelerek konuşlanıyor.

UYGULAMALAR İNCELENDİ

Amerikan Hava Kuvvetleri 521'inci Hava Hareket Operasyon Kanadı Komutanı Albay Thomas Cooper, Almanya'daki Ramstein Hava Üssü'nden İncirlik'e gelerek, Amerikalı askerlerle görüşmeler yaptı. Albay Cooper'in uygulamaları daha iyi anlayabilmek için üsdeki 728'inci Hava Hareket Ekibiyle ortak çalışma yaptığı öğrenildi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ALMAN DIŞİŞLERİ BAKANI: "KALBİM YANIYOR" Mustafa Koç'un Ardından Koç'un Yeni Patronu Az Önce Açıklandı! ÇUKURCA'DA PKK'YA ŞOK DARBE! PETKİM'DE GREV BÜYÜYOR!.. İsrail'den İlginç "U" Dönüşü Dikkat!.. Meteoroloji Uyarıyor!.. FLAŞ!.. BURHAN KUZU FENA DÖKÜLDÜ... Tatvan'da Bombalı Saldırı: 20 Asker Yaralı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CHP Liderinden Ankara'daki Terörle İlgili Açıklama!