TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın görevinden istifa etmeden AKP'nin İstanbul adayı olmasına tepki gösteren Muharrem İnce, "Binali Yıldırım Meclis Başkanlığından istifa et delikanlı gibi aday ol, Saray’ın talimatlarına değil, Anayasa’ya uygun davran" dedi.

ANAYASA İHLALİ

AKP, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul adaylarını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi için uzun zamandır adı geçen TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın adaylığı da kesinleşmiş oldu. Böylelikle Yıldırım'ın adının adaylık ile anıldığı ilk dönemde ortaya atılan 'İstifa etmeli' tartışmaları da tekrar gündeme düştü. Binali Yıldırım'ın Meclis Başkanlığı'ndan istifa etmeden AKP'nin İstanbul adayı olmasına bir tepki de Muharrem İnce'den geldi. ‘İSTİFA ET DELİKANLI GİBİ ADAY OL’

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İnce, "Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığından istifa etmeden aday olması ve “istifa tartışmaları benim dışımda” demesi açık bir Anayasaya ihlalidir. Binali Yıldırım Meclis Başkanlığından istifa et delikanlı gibi aday ol, Saray’ın talimatlarına değil, Anayasa’ya uygun davran" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ