CHP’li Muharrem İnce, YSK üyelerine çağrıda bulunarak “Vereceğiniz hukuk dışı kararla demokrasinin celladı olmayın, milletin iradesini Sarayın talimatlarıyla boğmayın” dedi. CHP’li Muharrem İnce, İstanbul’daki itiraz süreci ile ilgili YSK’ya çağrıda bulundu. Twitter hesabından bir paylaşım yapan İnce YSK'ya şöyle çağrı yaptı;

‘CELLAT OLMAYIN’

“YSK üyeleri, sandık kurullarının oluşumuyla ilgili bu seçimde ve daha önceki seçimlerde ne karar verdiyseniz o kararı verin. Vereceğiniz hukuk dışı kararla demokrasinin celladı olmayın, milletin iradesini Sarayın talimatlarıyla boğmayın” ifadelerini kullandı. İstanbul’da AKP’nin olağanüstü itirazını inceleyen YSK’nın kararını yarın açıklaması bekleniyor. Açıklanacak karar ile İstanbul’da yerel seçimin iptal olup olmayacağı netlik kazanacak.

AKP’DEN YENİ İTİRAZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "KHK'lılarla ilgili YSK'ya ek dilekçe vereceğiz" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul seçimlerine yönelik itirazlar hakkında "KHK ile kamudan ihraç edilenlerin oy kullanmasına ilişkin YSK'ya ek dilekçe vereceğiz" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ