7364 görüntülenme25 Haziran 2020
AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis’ye yaptığı konuşmada 'Bu ülkede AK Parti gelene kadar kadın kelimesinin adı yoktu' demesi tartışmalara neden oldu. CHP'li Muharrem İnce Zengin’in bu sözlerine ironik bir dille tepki gösterdi.

‘TEŞEKKÜRLER AK PARTİ’
AKP'li Özlem Zengin'e bir tepki de CHP'li Muharrem İnce'den geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP'li İnce Özlem Zengin'i ironik bir dille eleştirerek; "Ak Parti’den önce yol yoktu, buzdolabı yoktu, mağarada yaşar, ağaç kovuğunda saklardık yiyeceklerimizi. Taş devrindeydik, kadının adı yoktu. Sonra Ak Parti geldi, kadın erkek eşitliğine inanmasalar da kadının adı var oldu üstüne bir de yol yaptılar. Teşekkürler Ak Parti!" ifadelerini kullandı.
ince-akp.jpg
TEPKİ VAR
AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, TBMM'de dün yaptığı konuşmada kadın cinayetlerini gündeme getiren vekile yanıt verirken kullandığı “Bu ülkede AK Parti gelene kadar kadın kelimesinin adı yoktu Türkiye’de” sözleri sosyal medyaya damgasını vurdu. Kadınlar başta olmak üzere, birçok kişi Zengin'in sözlerini eleştirdi. AKP döneminde kadına yönelik tepki çeken uygulama ve sözler paylaşıldı.

ERDOĞAN DA ’ESKİDEN BUZDOLABI MI VARDI’ DEMİŞTİ

Erdoğan da bir zamanlar ‘Bakın acaba 15 sene önce evlerde fırın bulabiliyor muyduk, buzdolabı bulabiliyor muyduk” demişti.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ