10245 görüntülenme20 Mayıs 2018
CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, sürdürdüğü yurt gezilerinin Osmaniye durağında halka seslendi. 

Oldukça sıcak bir havada Osmaniye’ye gelen Muharrem İnce’yi, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de kalabalık ve coşkulu bir topluluk karşıladı.

“ÜLKEMİZİ BU İTHALATTAN KURTARACAĞIZ”


Osmaniye'ye gelmeden önce yolda bir buğday tarlasına giren Muharrem İnce, buğday hasadı yapılmış bir tarlada traktör sürerek saman balyaladı. Traktörün direksiyonuna geçen Muharrem İnce, ustalıkla kullandığı traktörle saman balyaladı.

 İnce, “Biraz saman tozu yuttuk ama olsun. Köylü çocuğuyuz bu işler elimizden gelir. İnşallah Türkiye'yi saman ithal etmekten de kurtaracağız” dedi.

“BEN İSTEDİĞİMİZİ YAPARIMLA DEVLET YÖNETİLEMEZ”

İnce, daha sonra Osmaniye'de vatandaşlara hitap etti. Türkiye'nin en önemli sorununun eğitim olduğunu vurgulayan İnce, eğitimde “Ben cumhurbaşkanıyım istediğimi yaparım” mantığının kabul edilemez olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“ZİRAAT BANKASI MEDYAYA KREDİ VERECEĞİNE ÇİFTÇİYE VERSİN”

“Bir medya grubu el değiştirdi. Bir miyar dolar Ziraat Bankası kredi verdi. Ziraat bankasının medya ile ne işi var, çiftçiye vermesi lazım. Eğer bu parayı çiftçiye verse, her çiftçiye 45 bin liradan 100 bin çiftçiye destek verirdi.”

“BUNLARI PAKETLEYİN”

“Çiftçiler; size sözümdür Allah'ın ve milletin izniyle Cumhurbaşkanı olduğumda çiftçiye mazot 3 lira olacak. Şimdi sıza sizde o sandığa girince bunları paketleyeceksiniz. Sizinle dalga geçenlere, ciddiye almayanlara 24 Haziran'da haddini bildirin”

“SIĞINMACILARA VERİLEN PARA BİZİM”

“ Suriyelilere 4 yılda 40 milyar lira harcandı. Bu para ile Türkiye'ye 2 milyon konut yaptırılırdı. Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlayacağız. Suriye içi ve dışında yaşayan herkesin katılacağı BM gözetiminde bir seçim isteyeceğiz. Suriye'de yeni anayasa yapılması konusunda destek olacağız. Bunlar sağlandıktan sonra zaten burada kalmazlar davulla zurnayla giderler, bunu gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ