13973 görüntülenme 06 Mayıs 2018
İNCE: “KIVIRMAK YOK, KANDIRMAK YOK KANDIRILMAK YOK”

İNCE: “MEMLEKET DÜZE ÇIKACAKSA SEN DE İN BE KARDEŞİM”

İNCE: “BU GÜREŞSE, GÜREŞ MERTÇE OLACAK”

İNCE: “DİPLOMA VAKASINI UNUTMADIK”


Bursa'da düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "İnce siyaset’ diyor benim için. Siyaset zaten ince bir iştir, diplomasi ince bir iştir. Kalın kafayla yapılmaz ki siyaset" ifadelerini kullandı.

“SİYASET İNCE İŞTİR”

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Bursa’nın Gemlik ilçesindeki İskele Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu. 

Erdoğan’nın CHP’yi eleştirmesine tepki gösteren İnce, “meydanlarda geziyor ve diyor ki 'CHP öyle yaptı, böyle yaptı. Adayını son anda belirledi. İnce siyaset’ diyor benim için. Siyaset zaten ince bir iştir, diplomasi ince bir iştir. Kalın kafayla yapılmaz ki siyaset. Yanına Kalın alarak, siyaset yapılmaz; siyaset, ince yapılır.”

“MEMLEKETE DÜZE ÇIKACAKSA SEN DE İN BE KARDEŞİM”

“Erdoğan çıkmış 'Bunların tek dertleri var, beni indirmek' diyor. Şimdi diyorum ki seni indirsek acaba senin yanında ne de iner, ben ona bakıyorum. Mesela seni indirsek dolar, euro, faiz, benzin fiyatı, gübre, mazot iner. Seni indirsek egoların da iner. Bizim seninle bir derdimiz yok. Benim derdim, memleket. Seninle derdimiz yok; ama seni indirdiğimizde bu kadar şey iniyorsa sen de in be kardeşim; ne olacak."

“BU GÜREŞSE GÜREŞ MERTÇE OLACAK”

“Ben rakibimin bir kolunu bağlayarak, güreş yapmam. Güreş mertçe olacak, yiğitçe olacak. Akşener’e imza verenlere 'FETÖ’cü' diyorlar, böyle bir şey olur mu? Ben kefilim, Akşener FETÖ’cü değildir. Yarış adil olacak" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Kayseri'de kendisine atıfta bulunduğu konuşmasını hatırlatan İnce, şunları söyledi:

“DİPLOMA VAKASINI UNUTMADIK”

“Diploma konusunu açmayın; önümüzdeki günlerde bir formül bulacağız. Bizim acilen 24 Haziran’dan sonra işe başlamamız gerekiyor. Yargıyı düzeltmediğimiz sürece Türkiye’de hiçbir şey düzelmez. Önce yargıdan başlayacağız. Yargı, bağımsız ve tarafsız olacak. "

İlerleyen günlerde düzenleyeceği mitinglerden bahseden Muharrem İnce, şunları söyledi:

“KIVIRMAK YOK, KANDIRMAK YOK KANDIRILMAK YOK”

"Çarşamba günü Edirne’de miting yapacağım, perşembe Diyarbakır’a geçeceğim. Cuma günü Rize’de konuşacağım. Edirne’de neyi konuşuyorsam Diyarbakır’da da onu konuşacağım. Diyarbakır’da neyi konuşuyorsam Rize’de de onu konuşacağım. Kıvırmak yok, kandırmak yok, kandırılmak yok.”

“BİZİM SÖZÜMÜZ HER YERDE SÖZDÜR”

“Türkiye’de ahlaksız bir politika yıllardır devam ediyor. Diyarbakır’a gidiyorlar, 'Kürtleri memnun edelim de oylarını alalım' diye. Oradan Trabzon’a geçiyorlar. Diyarbakır’da söylediklerimizi söylersek bizi yuhalayanlar, onların hoşuna gidecek şeyleri söyleyelim diyorlar. Yok kardeşim; Muharrem İnce, Diyarbakır’da ne konuşuyorsa Rize’de de onu konuşur.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ