2804 görüntülenme11 Temmuz 2020
Halk TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Taksim Meydanı programında gazeteciler Özlem Gürses, İsmail Saymaz ve Barış Yarkadaş gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İNCE’YE CANLI YAYINDA TELEFON
CHP'nin 24 Haziran 2018 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Muharrem İnce, Danıştay 10'uncu Dairesi'nin Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesini Halk TV canlı yayınında değerlendirdi. Muharrem İnce, yayın sonrası sosyal medya hesabından şu mesajları attı:

'ATATÜRK'E DUA EDECEĞİM'
"Ayasofya Türkiye sınırları içindedir ve İbadete açılması kararı Türkiye’nin egemenlik hakkıdır. Buna Rusya, ABD, Yunanistan veya başka bir ülke, kuruluş karar veremez. 4 Yıl 10 Ay 23 Gün işgal altında kalan İstanbul’u ve dolayısıyla Ayasofya’yı “geldikleri gibi giderler” diyen ve geldikleri gibi gitmeye mecbur bırakan, işgalden kurtaran Milli Mücadelemizin Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’e dua etmek ise boynunuzun borcudur."
CANLI YAYINDA İLGİNÇ ANLAR
Gazeteci Özlem Gürses'in "Muharrem İnce 24 Temmuz'da ilk namaz sırasında Ayasofya'da olabilir" açıklaması sonrası Gazeteci İsmail Saymaz Halk TV canlı yayınında Muharrem İnce'yi aradı. Muharrem İnce'nin İsmail Saymaz üzerinden Ayasofya konusunda yaptığı açıklamalar şöyle:

'AYASOFYA'NIN TAPUSU BİZİMDİR'
"Ayasofya'nın tapusu bize aittir, orası bizim mülkümüzdür. Türkiye Cumhuriyeti'nindir. Yunanistan, Rusya, ABD Dışişleri Bakanlığı buna karar veremez. Biz ister cami, ister kilise yaparız bunun sorumluluğu bize aittir. Biz karar veririz. Ülkemizi yönetenler ve mahkemelerimiz buna karar vermişse biz uyarız. O gün protokol olmaz ama, özel birgün olduğu için belki davet gerekebilir. Davet olursa icabet ederim."

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ