27144 görüntülenme 26 Şubat 2019
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Nevşehir mitinginde AKP-FETÖ filmi izletti. 

Filmde Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım, Bekir Bozdağ, Hüseyin Çelik ve Bülent Arınç'ın terör örgütü lideri Fethullah Gülen'e övgü dolu sözleri yer alıyor.

BOZDAĞ: “FETULLAH GÜLEN TÜRKİYE’NİN YETİŞTİRDİĞİ BİLGE İNSANDIR”


Adalet Bakanı Bekir Bakan Bozdağ, OHAL süresinin uzatan Başbakanlık tezkeresinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulunda konuşurken kendisine 2011 yaptığı konuşma hatırlatıldı. Bozdağ bu konuşmasında;

"KIYMETLİ İNSAN"

 ”Fetullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz, sevmezsiniz ama değerli bir insandır, bilge bir insandır. Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmet yapıyor. Her şeyi de açık, devletin denetimi, gözetimi altında açık, her şeyi gözünün önünde olan” demişti.

ERDOĞAN: ‘DÖN ARTIK BİTSİN BU HASRET’

Başbakan Erdoğan, 13 yıldır ABD’de bulunan Fethullah Gülen’i isim vermeden kastederek ”Gurbet hasrettir. Hasret bedeli çok ağırdır. Biz, gurbette olup, şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz. Diyoruz ki, bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz” dedi.

Başbakan Erdoğan dün Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilen 10. Türkçe Olimpiyatları’nın kapanış töreninde isim vermeden Fethullah Gülen’e “yurda dön” çağrısı yaptı.

ERDOĞAN: ‘SENİ ARAMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

Eşi Emine Erdoğan ile birlikte katıldığı Türkçe Olimpiyatları’nın kapanış töreninde konuşan Erdoğan’ın “Kardeşlerim, gurbet hasrettir. Hasret bedeli çok ağırdır, faturası çok ağırdır. Biz, gurbette olup, şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz” şeklindeki sözleri katılımcılardan büyük alkış aldı.

ERDOĞAN: “DÖN ARTIK BU GURBET BİTSİN”

Erdoğan şöyle devam etti: ”Gurbet aynı zamanda garipliktir. Zaten oradan anlamını yükleniyor. Onun için de biz garipliğe tahammül edemeyiz. Diyoruz ki, bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz. Doğrusu ben şu andaki tavrınızla hep birlikte bu hasretin bitmesini istediğinizi anlıyorum. Öyleyse bitsin bu hasret diyelim. Gurbeti bir kenara, hasreti bir kenara bırakalım diyorum.”

Kaynak: Ajanslar                                                                                                                      

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ