Ana Sayfa
24 Ocak 2022 ( 32054 görüntülenme )

İnce Açıklama 'Çelebi İstifa'

Muharrem İnce'nin en yakınındaki isim olan Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi, partisindeki görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Aldığı kararı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Çelebi, gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi.

ÇELEBİ ‘AİLEMDE SAĞLIK SORUNLARI’
Twitter üzerinden bir açıklama yapan Çelebi, "Ailemdeki sağlık sorunları nedeniyle parti görevlerimden istifa ediyorum. Memleket Partisi’nin üyesi bir nefer olarak yoluma devam edeceğim. Partiye/yöneticilerimize zarar verecek açıklamalar yapmayalım lütfen. Mücadeleye devam" ifadelerini kullandı.

İNCE 'AFFINI İSTEMEDİ AYRILDI'

Konuyla ilgili açıklama yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce 'Dün toplantımız vardı, ağır bir gripal enfeksiyon geçirdi ancak kendi sağlık sorunu için değil ailesindeki sağlık sorunları için görevini yapamayacağını belirtti, yani Affını istemedi
 ayrıldı.' diyerek konuya açıklık getirdi. 

CHP’DEN İSTİFA ETMİŞTİ
CHP 35 ve 36.Kurultaylarında Parti Meclisi Üyesi olarak seçilen Mehmet Ali Çelebi, 29 Ocak 2021 tarihinde CHP'den istifa etmişti. Çelebi, 17 Mayıs 2021 tarihinde kurulan Memleket Partisi'ne katılmıştı.

Kaynak: Çelebi/ Ajanlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ