CHP kurultayından sonra yeni parti kuracağı yönünde iddialar çıkan Muharrem İnce'den tartışmalarla ilgili ilk açıklama geldi. İnce; Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım" dedi.

‘MEMLEKET İÇİN DOĞRU OLDUĞUNA İNANDIĞIM BİR KARAR ALDIĞIMDA AÇIKLARIM’
Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Muharrem İnce; "Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar." ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANIYOR
Gazeteci ve Korkusuz yazarı Can Ataklı, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda CHP'li Muharrem İnce'nin yeni bir siyasi parti kuracağını duyurdu. Ataklı, "45 Kurucu isim varmış. 20'nin üzerinde, yani grup kuracak kadar da milletvekili yeni partiye geçecekmiş." ifadelerini kullandı.

İLK OLARAK YALÇIN BAYER DUYURMUŞTU
İlk olarak Hürriyet yazarı efsane gazeteci Yalçın Bayer'in köşesinden duyurduğu yeni parti iddiası henüz Muharrem İnce tarafından yalanlanmadı. Yalçın Bayer, kurulacak olan yeni partinin 15 Eylül'de, Hakkari'de kurulacağını yazısında paylaşmış; "Atatürkçü, laik, ortanın solu, milli değerlere bağlı bir parti... CHP'nin yapamadıklarını yapacak bir parti... Üç-beş oy için kendi ideolojisinden ödün vermeyen Atatürkçü bir parti..." olacağını belirtmişti.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ