Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Boron" adlı temizlik ürününün bugünden itibaren "Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı" kapsamında yüzde 10 indirimle satışa sunulacağını bildirdi. Dönmez, Twitter hesabından konuya ilişkin mesaj paylaştı.

Boron'un Türkiye'nin bor madeninden üretilen ilk ve tek temizlik ürünü olduğunu hatırlatan Dönmez, "Boron, Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında bugünden itibaren yüzde 10 indirimle satışa sunulacak. Kampanya ülkemize ve milletimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. BORON'un resmi web sayfasında yapılan açıklamada özellikleri şöyle sıralanıyor;

‘BORON DETERJANIN ÖZELLİKLERİ’

“BORON; Türkiye’nin bor madeninden üretilmiş olan, insana, doğaya ve çevreye saygılı bir temizlik ürünüdür. Doğal mineralli temizlik ürünü BORON; Petrol türevi ve fosfat gibi zararlı kimyasallar ve alerjen parfümler içermez. İnsan sağlığına, doğaya ve çevreye zarar vermez”.

BORON İÇERİĞİ

• Doğal mineralli temizlik ürünüdür./ • Fosfat içermez./ • Petrol türevi hammaddeler içermez./ • Zararlı kimyasallar içermez./ • Alerjen parfümler içermez/ • Anti Alerjik ve Antifungal etki sağlar./ • Çamaşırları yumuşatma özelliği vardır./ • Ön yıkamasız temizlik sağlar./ • Renkleri soldurmadan temizler./ • Kireç çözücü etkiye sahiptir.Kireç çözücü ürünler kullanmanıza gerek kalmadan makinenizi pırıl pırıl yapar ve ömürünü uzatır./ • Evsel ve endüstriyel lekelerin temizlenmesinde etkilidir.”

BORON ETKİSİ

Bor mineralleri, birçok farklı şekilde çamaşır temizlik ürünleri, ev veya endüstriyel tip temizleyiciler ve kişisel bakım ürünlerinin üretiminde kullanılır. Ürün içerisinde yer alan bor mineralleri; leke çıkarma işlemini kolaylaştırma ve ağartma, enzimleri stabilize etme, alkali tamponlama sağlama, suyu yumuşatma ve sürfaktan olarak kullanılan malzemenin performansını arttırma gibi faydalar sağlamaktadır.

BORON otomatik çamaşır makinelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. İçeriğinde Boraks, Soda, Bitkisel Sabun, ve Aktif Oksijen kaynağı hammaddeler bulunmaktadır.

ETİBANK VE ETİ MADEN TARİHÇESİ

1934 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk maden yatırımı olan Isparta – Keçiborlu’da Kükürt İşletmesi kuruldu.

1935 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifiyle “Ülkemizin yer altı kaynaklarını işletmek ve değerlendirmek üzere, sanayimizin ihtiyacı olan madenleri, hammaddeleri, enerjiyi üretmek ve her nevi banka muamelelerini yapmak” amacıyla Etibank kuruldu.

1998 yılında Etibank yeniden yapılandırılarak Eti Holding A.Ş. ve bağlı ortaklıkları; Eti Bor A.Ş., Eti Alüminyum A.Ş., Eti Krom A.Ş., Eti Bakır A.Ş., Eti Gümüş A.Ş., Eti Elektrometalurji A.Ş., Eti Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş. kuruldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ