Tarım ve Orman, Kültür ve Turizm ile Ticaret Bakanlıklarına ilişkin bazı atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama ve görevden almalara ilişkin kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre: Tarım ve Orman Bakanlığı'nda açık bulunan Personel Genel Müdürlüğü'ne İrfan İçöz, Ticaret Bakanlığı'nda açık bulunan Ticaret Başmüfettişliği'ne Bülent Uğur Ecevit atandı.

İL MÜDÜRLERİNİ ATAMA YETKİSİ DE ERDOĞAN’DA

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Nüsret Tutan, / Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcıları Ümit Yaşar Gözüm ve Semra Atınç, / Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcıları Nurettin Serhad Akcan ve Çetin Arslan, / Sinema Genel Müdür Yardımcısı Halil Özkan, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürü Hasan Kaplan, / Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru,
Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay ile Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü görevlerinden alındı.

EYLÜL 2018 KARARIYLA TÜM ATAMALAR ERDOĞAN’IN İZNİNE TABİCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yayımladığı genelge ile tüm kamu kuruluşlarında yapılacak açıktan atamalarda Cumhurbaşkanlığı’ndan izin alınması şartını getirdi. Genelgeyle, TBMM, Anayasa Mahkemesi, hâkim-savcı ile MİT’e alımlar için yapılan sınavlar haricindeki tüm kamu personeli alım sınavları Cumhurbaşkanlığı’nın iznine bağlandı.

Kaynak: Resmi gazete/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ