26143 görüntülenme03 Nisan 2019
İstanbul'da yapılan yerel seçimlerde en çok oyu alan CHP'li Ekrem İmamoğlu, sabah saatlerinde yaptığı açıklamanın ardından bir kez daha kameralar karşısına geçti.

AKP'nin adayı Binali Yıldırım'ın, "Türk halkının sinirlerini bozmayın" sözlerine cevap veren İmamoğlu, "Biz kimsenin sinirini bozmayız. Keşke bu ülkenin sinirini bozan AA'ya tek bir cümle söyleseydiniz" ifadelerini kullandı. İmamoğlu şöyle devam etti;

SEÇİM GECESİ ‘KAZANDIK’ DİYEN SİZDİNİZ

Yıldırım’ın seçim gecesi yaptığı konuşmayı da hatırlatan İmamoğlu, “Sayın Yıldırım 3000 oyla kazandık diyen sizdiniz. Burada tek tek evraklara baktık. Biz bekledik. Guiness rekolarına bakın… Bir günde 15 canlı basın toplantısı benim dışımda yapan var mıdır merak ediyorum?” dedi.

‘MİLLETİN SİNİRİNİ BOZAN ANADOLU AJANSINA GEL SAYIN YILDIRIM’

İmamoğlu, “Rakibimin cümlesi beni üzdü, ‘Türk halkının sinirlerini bozmayın!’ yahu millet benim sayemde gülüyor. Çocuklar bana koşarak sarılıyor. Biz kimsenin sinirini bozmayız. Keşke bu ülkenin sinirini bozan AA’ya tek bir cümle söyleseydiniz. 

Benim istirhamın lütfen yetkilerinizi kullanırken dikkatli olunuz. Yani genel başkan yardımcısı seçimi bu ülkenin en şaibeli seçimi olarak açıklıyor. Bir partinin genel başkan yardımcısının bunu söylemesi kadar trajikomik bir şey olamaz. Ne için bununla ilgili tek bir cümle kurmadınız Sayın Yıldırım” dedi.

İMAMOĞLU: ‘İSTANBUL KARARINI VERDİ, SONUÇ DEĞİŞMEZ’

Yeniden salmaya başlanan oylarla ilgiliyse İmamoğlu, “Her ilçedeki sayımla ilgili anlık raporları alıyorum. Geçersiz oyların tekrar açılıp sayılması söz konusu. Bize 10 çıkıyor karşı tarafa 7 çıkıyor ya da bize 7 çıkıyor karşı tarafa 10 çıkıyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ