2285 görüntülenme25 Nisan 2019
İstanbul Küçükçekmece'de evinin önünde oyun oynayan 5 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunuldu. İstismar skandalının ortaya çıkması kamuoyunda infial yaratırken, yurttaşların protestoları da sürüyor.

Bugün akşam saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu istismarın yaşandığı mahalleye geldi. Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde cinsel istismara uğrayan çocuğun ailesini ziyaret etti.

İMAMOĞLU: ‘SİZLERİN YANINDAYIZ’

Toplanan kalabalığa açıklamada bulunan İmamoğlu, “Emniyetle konuşacağım ne aşamada diye. Endişe duymayın, çocuklarımızın kılına zarar gelmesin istiyoruz onun için toplumu eğitmemiz lazım” dedi. İmamoğlu aileye süreci takip edeceğine ilişkin söz de verirken, "Sadece bu durumu sizinle paylaşmak istedim. Sizin yanınızdayız çocuklarımızın yanındayız" diye konuştu.

POLİS GAZ BOMBASIYLA MÜDAHALE ETTİ

Polis, Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarın faillerinin bulunmasını isteyen mahalleliye gaz bombasıyla müdahale etti. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki kız çocuğuna yönelik cinsel saldırı olayını araştırmak için CHP Grubu olarak komisyon oluşturduklarını ve yarın göreve başlayacaklarını söyledi.

Engin Özkoç, cinsel saldırı olayının kendilerini çok üzdüğünü belirtti. Küçük kızın halen hastanede tedavi altında olduğunu hatırlatan Özkoç, iddiaların araştırılması için CHP Grubu olarak komisyon oluşturduklarını, komisyon üyelerinin yarın göreve başlayacağını ve çocuğun yakınlarıyla görüşeceklerini bildirdi.

Kaynak: Cumhuriyet/ Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ