1539 görüntülenme06 Mayıs 2019
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK'nın İstanbul seçimlerini yenileme kararı ve mazbatasını iptal etme kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

İmamoğlu, "Ramazan kul hakkı yememe ayı. Biz bu ülkede gençlerimiz başka ülkelerde hayal kursun istemiyoruz. Bizim Ramazan ayında ettiğimiz dualar bunlar. İnsanlara bol bereket diledik. İşsizliğin sona ermesini istedik. Dualarımız bunlar başka ne isteyebiliriz ki" diyerek söze başladı. Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü’nde gerçekleştirdiği konuşmasından satır başları şöyle:

‘BİZ KUL HAKKI YEMEYİZ’

“Bu güzel ülkenin güzel insanları bu akşam sizlerle beraber olduk. Aslında ramazanın ilk günü. Orucumuzu açtık dualarımızı ettik. Bu ülke, millet adına en güzel düşüncelerimizi en güzel duygularımızı yaradana sığınarak dualarımıza sığdırdık. Sultanbeyli’deydim. Sultanbeyli’ye söz vermiştim. Ben iftarımı yer sofralarında açarım. İnanıyorum ki Ramazan ayı birleşme, buluşma, kul hakkı yememe ayı. Biz bu ülkede kul hakkı yenmesin istiyoruz.”

‘RAMAZAN AYI KUL HAKKI YEMEME AYI’

“Bu şehrin 16 milyon insanı vatansever dedik. İstanbul ittifakının oyuna talibiz dedik. Siyasi partiler araç, millete hizmet etmek amaçtır dedik. Bu amaçla yola çıktık. Ramazan kul hakkı yememe ayı. Biz bu ülkede gençlerimiz başka ülkelerde hayal kursun istemiyoruz. Bizim Ramazan ayında ettiğimiz dualar bunlar. İnsanlara bol bereket diledik. İşsizliğin sona ermesini istedik. Dualarımız bunlar başka ne isteyebiliriz ki!”

‘UMUDUNUZ YİTİRMEYİN, HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’

“ Değerli dostlarım sizlerin kararlılığı sandıkların başında durmanız ıslak imzalı bütün evraklarımızın yanımızda olması… İnancımız bin kat daha arttı. Her sürdükleri gerekçe çürüdü. Ne için biliyor musunuz? Biz o akşam bu kadar kararlı olmasaydık. Sabah günün kör vaktinde çıkıp atı alan Üsküdar’ı geçti diyeceklerdi. Dedirtmedik. Demokrasi mücadelesi verdiniz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dediniz. Bu ilkelerden asla taviz vermedik vermeyeceğiz. Belki canınız sıkkın ama umudunuzu yitirmeyin biz buradayız. Her şey güzel olacak.”

‘BİZ DEMOKRASİYE İNANCI TAM TÜRK GENCİYİZ’

“ Şu anda size bir söz söyleyeceğim. Yolumuz uzun heyecanımız yüksek gençliğimiz var. Biz adalete susamış demokrasiye inancı tam Türk gençliğiyiz. Bu millete kimse engel olamaz. Bu ülkede karar vericiler gaflet, delalet hatta ihanet içerisinde olabilir. Ama biz asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü ben biliyorum ki bu yol yürünürken ben asla yalnız yürümeyeceğim. Ben 16 milyonla birlikte yürüyeceğim.”

‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’

“Ben annemden, babamdan helallik alarak yola çıktım. YSK’da o haince kararı alanlara sesleniyorum. Buradan verdiğim mesajlarla inanın, onların bile çocuklarının torunlarının hayatlarını kurtaracağım. Ama buradan herkese sesleniyorum. Herkese söz veriyorum. Bugün Türkiye’nin ekonomik olarak düştüğü durumu örtbas etmek için bir 45 gün daha kazanıp pisliklerini örtbas etmek için karar almış olabilirler. Ancak sevgiyle saygıyla demokrasiyle hakkımızı kazanacağız. Hep birlikte kazanacağız göreceksiniz.

Son olarak, burada kesinlikle güzel insanlar her şey çok güzel olacak. Umudunuzu kaybetmeyin. Kararların altına imza atan yargıyı tehdit eden insanları, bu mübarek Ramazan ayında Allah’a havale ediyorum. Bu mücadelemi de sizlere emanet ediyorum. Sizi çok seviyorum.” Siyerek İstanbul’a mesajlarını verdi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ