7265 görüntülenme06 Mayıs 2019
YSK’nın İstanbul kararının ardından İstanbullularla bir araya gelen Ekrem İmamoğlu, karara ilişkin açıklamada bulundu. Gecenin ilerleyen saatlerine rağmen binlerce vatandaşın toplandığı alana seslenen Ekrem İmamoğlu, tezahüratların arasında konuşmalarına kısa aralar vermek zorunda kaldı.

İmamoğlu ‘YSK çıkmış karar açıklıyor. Efendim neymiş sandık kurullarına yapılan olağanüstü itiraza göre seçimi iptal etmişmiş. Aynı kurullarla Cumhurbaşkanı seçtin. Anayasa değişikliği yaptın o zaman Cumhurbaşkanı seçimi de Anayasa referandumu da şaibelidir." Diyerek önceki seçimleri işaret etti. İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle:

‘KUL HAKKI YEDİLER’

"Aslında Ramazan’ın ilk günü orucumuzu açtık dualarımızı ettik. Ben Sultanbeyili’deydim, beni ilçemdeki insanlar tanır. Ben Ramazanları bu şehrin insanlarının sofralarında geçiririm. Ramazan ayı kul hakkı yememe ayı. Biz bu ülkede kul hakkı yensin istemiyoruz. Biz çocuklarımızın geleceği aydınlık olsun istiyoruz, gençlerimiz başka ülkelerin hayalini kursun istemiyoruz. İnsanlara bol bereket dinledik. İşsizliğin 5 milyonu aştığı bu çağda işsizliğin sona ermesini istedik."

"AA'NIN UTANMAZ YÖNETİCİLERİ..."

"Yola çıktığımızda devletin hiçbir imkanı yanımızda yoktu, siz vardınız, halk vardı. Bu şehrin kadınları, teyzeleri vardı nineleri vardı. Emeğimizi çalmaya çalıştılar. İş birlikçi AA’nın utanmaz yöneticileri 12 saat bilgi paylaşamadı. Belki de yüzyılın medya rezilliğini yaşattılar bize. O gece demokrasimize ihanet etmek isteyenler gecenin bir vakti alelacele '3 bin oyla kazandık' diye açıklama yaptılar. Günün sonunda 31 Mart’tan sonra akıllarındaki tüm şeytanlıkları kendileri kazanmayınca gerekçe olarak ürettiler. Her gerekçeleri çürüdü ne için biliyor musunuz? Biz o akşam bu kadar kararlı olmasaydık inan ki “Atı alan Üsküdar’ı geçti” diyecekti dedirtmedik."

"YSK'NIN BU KARARI GEÇERLİYSE CUMHURBAŞKANLIĞI DA, REFERANDUM SEÇİMLERİ DE ŞAİBELİDİR"

"YSK çıkmış karar açıklıyor. Efendim neymiş sandık kurullarına yapılan olağanüstü itiraza göre seçimi iptal etmişmiş. Aynı kurullarla Cumhurbaşkanı seçtin. Anayasa değişikliği yaptın o zaman Cumhurbaşkanı seçimi de Anayasa referandumu da şaibelidir."

"VAKIFLARA CEMAATLERE YOK DEDİM DİYE..."

"Ben niye kabul görmedim söyleyeyim mi size? Ben bir kişiden talimat almayacağım dedim, 16 milyon insandan talimat alacağım. Bana hizmet etmeyin dedim. Bana değil 16 milyon insana hizmet edeceksiniz dedim. Artık büyükşehirde israf yok dedim. 15 günde elde ettiğimiz bilgilerle, alacağımız tedbirlerle sizin haklarınızı nasıl koruyacağımızı bildiğim için israfa artık geçit yok dedim. Partilere, vakıflara, derneklere, cemaatlere yok dedim, millet var millet. İşte onun için sevmediler. Onun için istemediler." diyerek YSK kararına tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ