Politika
10 Temmuz 2019 ( 5931 görüntülenme )

İmamoğlu Kızdı: ‘MADEM İSTİFA ETTİNİZ ORADA NİYE DURUYORSUNUZ’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstifa eden genel sekreter ve yardımcılarının iştiraklerde görevleri var. Madem istifa ettiniz neden orada duruyorsunuz?" dedi. Bugün istifa eden İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mehmet İhsan Şimşek de İBB şirketlerinden İSPARK A.Ş.’nin de hala Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski İBB Genel Sekreteri Tuğrul Erkin'in Süleymaniye Camii'nde kılınan cenaze törenine, Unkapanı'ndan yürüyerek gitti. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İmamoğlu İBB’deki mali tablonun ne zaman düzelebileceğine ilişkin soruya şöyle cevap verdi;

‘MADEM İSTİFA ETTİNİZ ORADA NİYE DURUYORSUNUZ’


“ Hızlı bir şekilde genel kurul yapılıp oraya da ekip arkadaşlarımızla girdikten sonra bütçeyi netleştirme şansımız olacak. Umuyorum hızla hareket edeceğiz. İstifa eden genel sekreter ve yardımcılarının İştiraklerde görevleri var. Madem istifa ettiniz, neden orada duruyorsunuz. İnsanlar, iştiraklerdeki yönetimden de İBB yönetiminden de bize hesap soracak. Şu an itibariyle bizim hızlıca iştiraklere hakim olmamız lazım. Umuyorum yanlışlarından dönerler’’ diye yanıtladı.

‘GEREKENİ YAPACAĞIZ’


İmamoğlu, ''İstifa etmemekte direnirlerse yasal olarak işlem yapacak mısınız? Bunun bir süresi var mı?'' sorularını ise, ''Tabii birtakım uygulamalar, imkanlar var. Onları devreye sokacağız. Yasal süreleri göze alırsak 40-45 günü buluyor. Biz İstanbul'un ve İştiraklerin o kadar zaman kaybına asla tahammülü olmadığını biliyoruz. Dolayısıyla hızlıca bütün yönetimi ele almamız gerekiyor'' şeklinde yanıtladı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ