13949 görüntülenme29 Haziran 2019
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, hakkında 2016 yılında açılan FETÖ soruşturmasına savcılığın gizlilik kararı verdiği İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e destek olarak “Millet sayın Akşener’in yanında. Bu süreçler hızlı gelişir" dedi.

TRT’YE NEDEN SORUŞTURMA YOK


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında 2016 yılında açılan FETÖ soruşturmasına savcılığın getirdiği gizlilik kararı hakkında konuştu. İmamoğlu, hukukun bazı seslere göre adım attığını belirterek, teröristbaşı Abdullah Öcalan’uın kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan’ı ekranlarına çıkaran TRT hakkında da soruşturma açılması gerektiğini söyledi.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

‘AKŞENER’İN YANINDAYIZ, TRT HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMALI’

“Sayın Genel Başkan Meral hanımı herkes tanıyor, biliyor. Yine bu süreçte bu şekilde mağdur edilmesini çok büyük bir üzüntüyle karşılıyoruz. Millet sayın Akşener’in yanında. Bu süreçler hızlı gelişir. Yarın bir balmışsınız benimle ilgili de bir soruşturma çıkar. Umarım bu yanlışlardan geri dönen bir iktidar anlayışı görürüz. Şimdi diyecekler ki ‘Hukuk böyle işliyor’ ama hukuk öyle işlemiyor. Hukuk bazen bazı seslere göre adım atıyor. Bunun bitmesi lazım. Keşke hukuk, hukuk gibi işlese. Örneğin TRT’ye soruşturma açılsa.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ