1404 görüntülenme06 Mayıs 2019
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK'nın İstanbul seçimlerini yenileme kararı ve mazbatasını iptal etme kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, " Sultanbeyli’den geliyorum. O mahallede göz yaşları döken genç kızlar genç delikanlılar gördüm. Ağlamasınlar. Ben annemden, babamdan helallik alarak yola çıktım. Demokrasi adına mücadelemizi hep beraber yapacağız" dedi. Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü’nde gerçekleştirdiği konuşmasından satır başları şöyle:

‘UMUDUNUZ YİTİRMEYİN, HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’

“İnancımız bin kat daha arttı. Her sürdükleri gerekçe çürüdü. Ne için biliyor musunuz? Biz o akşam bu kadar kararlı olmasaydık. Sabah günün kör vaktinde çıkıp atı alan Üsküdar’ı geçti diyeceklerdi. Dedirtmedik. Demokrasi mücadelesi verdiniz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dediniz. Bu ilkelerden asla taviz vermedik vermeyeceğiz. Belki canınız sıkkın ama umudunuzu yitirmeyin biz buradayız. Her şey güzel olacak.”

‘BU SEÇİM ANAMIN AK SÜTÜ GİBİ HELAL’

“YSK’yı kınıyorum. İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir. Şu anda size bir söz söyleyeceğim. Şaibeli olduğunu düşünmüyorsanız ki biz bizim İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir.”

‘BİZ DEMOKRASİYE İNANCI TAM TÜRK GENCİYİZ’

“ Şu anda size bir söz söyleyeceğim. Yolumuz uzun heyecanımız yüksek gençliğimiz var. Biz adalete susamış demokrasiye inancı tam Türk gençliğiyiz. Bu millete kimse engel olamaz. Bu ülkede karar vericiler gaflet, delalet hatta ihanet içerisinde olabilir. Ama biz asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü ben biliyorum ki bu yol yürünürken ben asla yalnız yürümeyeceğim. Ben 16 milyonla birlikte yürüyeceğim.”

‘ASLA KAVGA ETMEYECEĞİZ’

“Dünyaya olan itibarımızı ayaklar altına almak isteyenler olabilir. Ama biz bu değerleri asla yok ettirmeyeceğiz. Biz asla vazgeçmeyeceğiz. Biz süreci en sağlıklı şekilde yönetmeye kararlıyız. İnsanlarımız bir an için kaygı duymuş olabilirler. Sultanbeyli’den geliyorum. O mahallede göz yaşları döken genç kızlar genç delikanlılar gördüm. Ağlamasınlar. Bizden kavga bekleyenler. Bizden kendi emellerine dönük hareketler bekleyenler çok beklemesinler. Demokrasi adına mücadelemizi hep beraber yapacağız. Yarın sabah Ankara’ya gideceğim. Partililerimle genel başkanımla buluşacağım. Atatürk ve bize emanet ettiği ilkeler için en doğru kararı vereceğim.”

‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’

“Ben annemden, babamdan helallik alarak yola çıktım. YSK’da o haince kararı alanlara sesleniyorum. Buradan verdiğim mesajlarla inanın, onların bile çocuklarının torunlarının hayatlarını kurtaracağım. Ama buradan herkese sesleniyorum. Herkese söz veriyorum. Bugün Türkiye’nin ekonomik olarak düştüğü durumu örtbas etmek için bir 45 gün daha kazanıp pisliklerini örtbas etmek için karar almış olabilirler. Ancak sevgiyle saygıyla demokrasiyle hakkımızı kazanacağız.

Hep birlikte kazancağız göreceksiniz. Son olarak, burada kesinlikle güzel insanlar her şey çok güzel olacak. Umudunuzu kaybetmeyin. Kararların altına imza atan yargıyı tehdit eden insanları, bu mübarek Ramazan ayında Allah’a havale ediyorum. Bu mücadelemi de sizlere emanet ediyorum. Sizi çok seviyorum.” diyerek İstanbul’a mesajlarını verdi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ