Reklamlar
Anasayfa » Haber
25 Haziran 2017 ( 1101 görüntülenme )

İMAM HATİP LİSELERİNDE ÇARPICI SIÇRAYIŞ!

71 BİN ÖĞRENCİDEN 517.000 İMAM HATİPLİYE

MEB, “Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği”nde değişikliğe giderek bakanlığa bağlı ilk ve ortaöğretim okullarının açılmasına ilişkin esasları yeniden düzenledi. 

Bakanlığın en dikkat çeken düzenlemesi ise imam hatip liselerinin açılmasına ilişkin koşullar için yapılan kolaylıklar oluşturdu. 

2002 yılında 450 olan imam hatip lisesi sayısını 2017’ye gelindiğinde 1408’e, 71 bin olan öğrenci sayısını ise 517 bine yükselten MEB, yeni yönetmelik ile her mahallede bir imam hatip lisesi kurulabilmesinin önünü açtı.

Her okula mescit

Yeni açılacak okulların ortak standartlarını belirleyen MEB, her okula abdesthane ve kadın ile erkek için ayrı ayrı olmak üzere mescit bulundurma zorunluluğu getirdi. Bakanlık, her okulda yeteri kadar müdür yardımcısı odası, idari oda, revir, su deposu, sistem odası, sığınak, depo, yeterli sayıda tuvalet, öğretmenler odası, çok amaçlı salon, okulların ya da programların özelliklerine uygun laboratuvar, bilgisayar odası, atölye, beden eğitimi salonu, kütüphane, okul aile birliği odası, zümre öğretmenler odası ve destek eğitim odası bulunacağını belirtti.

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

NASREDDİN HOCA HEYKELLERİ(!) DİKTİLER... AKŞEHİR'DE İSYAN!.. AKP'li Eski BAŞKAN TUTUKLANDI! ÇATIŞMA ÇIKTI! BAHÇELİ ve EKİBİ HAKKINDA ŞAŞIRTICI İDDİA! FLAŞ!.. METEOROLOJİ'DEN GÜZEL HABER... Aykut Erdoğdu ekonomide öyle rakamlar açıkladı ki... FLAŞ!.. ERDOĞAN'dan AKP TEŞKİLATLARINA SERT MESAJ!.. ŞOK!.. EGE'de KARDAK ŞOV!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Amonos Dağlarında ÇATIŞMA!