Reklamlar
Anasayfa » Haber
25 Haziran 2017 ( 1078 görüntülenme )

İMAM HATİP LİSELERİNDE ÇARPICI SIÇRAYIŞ!

71 BİN ÖĞRENCİDEN 517.000 İMAM HATİPLİYE

MEB, “Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği”nde değişikliğe giderek bakanlığa bağlı ilk ve ortaöğretim okullarının açılmasına ilişkin esasları yeniden düzenledi. 

Bakanlığın en dikkat çeken düzenlemesi ise imam hatip liselerinin açılmasına ilişkin koşullar için yapılan kolaylıklar oluşturdu. 

2002 yılında 450 olan imam hatip lisesi sayısını 2017’ye gelindiğinde 1408’e, 71 bin olan öğrenci sayısını ise 517 bine yükselten MEB, yeni yönetmelik ile her mahallede bir imam hatip lisesi kurulabilmesinin önünü açtı.

Her okula mescit

Yeni açılacak okulların ortak standartlarını belirleyen MEB, her okula abdesthane ve kadın ile erkek için ayrı ayrı olmak üzere mescit bulundurma zorunluluğu getirdi. Bakanlık, her okulda yeteri kadar müdür yardımcısı odası, idari oda, revir, su deposu, sistem odası, sığınak, depo, yeterli sayıda tuvalet, öğretmenler odası, çok amaçlı salon, okulların ya da programların özelliklerine uygun laboratuvar, bilgisayar odası, atölye, beden eğitimi salonu, kütüphane, okul aile birliği odası, zümre öğretmenler odası ve destek eğitim odası bulunacağını belirtti.

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DENİZ BİTTİ!.. SAADET PARTİSİ'NDEN ÇARPICI AÇIKLAMA! Sinan Ogan Bahçeli'ye Öyle Bir Mesaj Gönderdi ki... YARDIM KÖMÜRÜ BAKIN NE OLDU Flaş! Kriz Çözülemedi; Yol Göründü! KONYA Milli Eğitim Müdürü'nden AKLA ZİYAN Açıklama! İyi Haber... Kriz Çözüldü... Merhum Siyasetçinin Kızı İzmir'de Ölü Bulundu! CHP'li Vekil'den HÜKÜMETE KRİTİK UYARI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İstanbul Üniversitesi'nden IŞİD Açıklaması!