Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yeni Zelanda’daki terör saldırısının ardından Çanakkale Savaşı’nın yıldönümünde yaptığı konuşmada kullandığı bazı ifadeler Yeni Zelanda’nın tepkisine yol açmıştı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin bağlamından koparıldığını savundu.

CUMHURBAŞKANLIĞI: ‘İFADE ÇARPITILDI’

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter’dan açıklama yaptı. Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. Yılı Töreni’ndeki ifadelerinin çarpıtıldığını kaydetti. Altun şöyle devam etti;

‘TARİHSEL BİR SÜREÇ ANLATILMAK İSTENDİ’ “Türkler, Anzak ziyaretçilerine her zaman en samimi ve cömert şekilde ev sahipliği yapmıştır. Teröristin manifestosunda yalnızca Erdoğan'ın şahsı değil aynı zamanda Türk halkı ve Türk devleti hedef alınmıştır. Cumhurbaşkanımız Çanakkale’deki anma töreninde yaptığı konuşmadaki sözleriyle Türkiye'ye karşı geçmişte ve bugün yapılan saldırıları kapsayan tarihsel bir bağlamdan söz etmiştir" diye yazdı.

Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18 Mart’ta Çanakkale’de düzenlenen anma törenindeki konuşmasından o bölümleri İngilizce olarak da paylaştı.

Kaynak: VOA Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ