CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AKP tarafından yapılan 'Büyükçekmece' itirazına İl Seçim Kurulu'ndan ret cevabı geldiğini belgeleriyle sosyal medyadan paylaştı.

İTİRAZA RET
Büyükçekmece’de sahte seçmen ve adres kaydırma iddialarıyla ilgili AKP, YSK’ya itirazda bulunmuştu. Olaya ilişkin emniyet birimleri kapı kapı dolaşarak seçmen kontrolü yapmıştı. CHP’li Çelebi, AKP tarafından yapılan bu itirazlara İstanbul İl Seçim Kurulu’ndan ret cevabı geldiğini belgeleriyle sosyal medyadan paylaştı.

SOYLU YİNE SAHNEDE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu basın açıklaması yaptı. Soylu ‘Büyükçekmece'de bir olay söz konusu olmuş. Bu olay bugün olmadı ama bir usülsüzlük var. Olay Ak Parti teşkilatlarının seçim kurullarına başvurusuyla ortaya çıktı” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerel seçim sonuçlarıyla ilgili, şu açıklamayı yaptı;

‘OLAY BUGÜN OLMADI AMA BİR USULSÜZLÜK VAR’

"Seçimi yürüten kurum Yüksek Seçim Kurulu'dur. Okullarda da bize öğretilir: Seçim Kurulları seçim dönemlerinde her şeye el koyabilirler. Büyükçekmece'de bir olay söz konusu olmuş. Bu olay bugün olmadı ama bir usülsüzlük var. Olay Ak Parti teşkilatlarının seçim kurullarına başvurusuyla ortaya çıktı. Büyükçekmece'de hazırlık uzun zamandır vardı. Bunu yapan eski belediye başkanının yakınları. Herkes gidip kendini bir araziye yazamaz. 350 kişi tespit edip suç duyurusunda bulunduk"

'DIŞARIDAN İNSAN GETİRİLMİŞ, BURADA HİLE VAR YOLSUZLUK VAR'

"Biz işimizi gücümüzü bıraktık, şu adamlar burada oturuyor mu oturmuyor mu diye kontrol ettik. Görünce suç duyurusunda bulunduk. Bunu yapan burada geçici olarak görevlendirilen belediye görevlisi. Bu artık hukuki bir mesele oldu. Ocak ayından beri devam ediyor. Bakanlık olarak oradaki tahkikatı o günden itibaren devam ettiriyoruz.

Burada bir hile, suistimal var. Bir yolsuzluk var. Dışarıdan getirilen insanların seçime tesir edici bir yaklaşım ortaya konması. Şikayet üzerine ortaya çıkmış bir konu." dedi.

BÜYÜKÇEKMECE'DE NELER OLUYOR?

AKP’nin Büyükçekmece’de sahte seçmen yazıldığı iddiasıyla İstanbul seçimlerini iptal ettirme isteminin ardından ilçede İdari Mülkiye Müfettişliği’nin talebiyle polis kapı kapı gezerek seçmen avına çıktı. Yaklaşık 200 kişilik polis ekibinin, ilçenin genelinde araştırma yaptığı belirtilirken, soruşturmanın yayılmaması için tutulan tutanağın nüshası verilmeden imzalatılmak istendiği öğrenildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ