Genel
24 Mart 2019 ( 1397 görüntülenme )

Kılıçdaroğlu net konuştu: 'ZAMLAR KAPIDA'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mansur Yavaş'ı hedef alan sözlerine cevap veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İktidar, Mansur Yavaş'a hiçbir şey yapamaz" ifadelerini kullandı.


Kılıçdaroğlu, partisi ile birlikte İYİ Parti'nin desteklediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'a yönelik tehditler hakkında açıklamada bulundu. Cumhuriyet gazetesinden Mahmut Lıcalı'ya konuşan Kılıçdaroğlu'nun ekonomi ve Mansur Yavaş hakkındaki açıklamaları şöyle:

'SEÇİMDEN SONRA CİDDİ ZAMLAR GELECEK'

"Ekonomi iyi gitmiyor. Onlar da görünüyorlar. Vaatlerde bulunuyorlar ama hep seçimlerden sonra. Erdoğan önceki seçimde ne diyordu: “Beni seçin Türkiye uçacak. Uçtu ama uçurumdan aşağı uçtu. İyi yönetemiyorlar. Seçim nedeniyle bütçede açıklar oldu. Seçimlerden sonda ciddi zamlar gelecek."

'ÜLKEMİZİ YÖNETEMİYORLAR'

" Daha düşük faizle para verdiği için IMF’nin kapısına gidecek. Ya da Londra’daki tefecilerden daha yüksek faizle para almaya devam edecek. 149 milyar dolar faiz ödediler. Bunlar ülkeyi nasıl yöneteceklerini bilmiyorlar. Ülkenin geleceğiyle ilgili hiçbir planları yok. Sadece tarih veriyorlar: 2071, 2023... Ne yapacaksınız belli değil?"

'ELLERİNDE BİR KALKINMA PLANI BİLE YOK'

" Ülkenin kalkınma planı bile yok. CHP’li belediyeler kırsalla kent arasındaki sağlıklı gelir ilişkisini kurmuş vaziyetteler. Kooperatifler aracılığıyla ilişkiler kuruldu. CHP’li belediyelerin olduğu yerlerde ekonomik kriz çok fazla hissedilmeyecek."

'ERDOĞAN MANSUR YAVAŞ'A GÖSTERİLEN İLGİDEN RAHATSIZ'

" Erdoğan tehditle, şantajla oy devşirmeye çalışıyor. Çünkü getirdiği adam Ankaralı değil. Ankara’yı, Ankara’nın sorunlarını bilmiyor. Bakanlık yaptığı dönemde de yerel yönetimlerin sorunlarıyla çok ilgili birisi değil. Kayseri’deki Belediye Başkanlığı süreci oldukça başarısız bir süreç. Erdoğan, toplumun Mansur Yavaş’a yönelen ilgisini kesmek istiyor. Baskı kurmak istiyor". 

'ERDOĞAN HİÇBİR ŞEY YAPAMAZ, HALK YAVAŞ'I SEÇECEK'

“Onu seçerseniz ben görevden alırım” diyerek şantaj yoluna başvuruyor. Hiçbir şey yapamaz. Halk gidecek Mansur Yavaş’tan yana tercihi kullanacak ve Mansur Yavaş da herkesi kucaklayacak. Onları yaptığı gibi toplumu ayrıştırıp bölmeyecek. Başarılı bir belediye başkanlığı yapacağına yürekten inanıyorum." ifadelerini kullandı.

kaynak: yeniçağ/ cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ